proforma

Jak prodat auto bez RZ a STK?

Zdravim, mam starou S120, ktera uz hodne let stoji ve stodole. RZ jsou asi 5 let v depozitu a stejnou dobu nema STK. Nema jeste zaplacenu ani ekodan (od doby platnosti narizeni jeste nebylo prevadeno). Ted mam zajemce o koupi. Jaky je postup pro prodej takoveho auta?

  1. Musi se to nejak oficialne zprovoznit, aby to bylo mozno prepsat na noveho majitele?
  2. Nebo je to mozno prodat (kupni smlouva, odhlaseni do poloprevodu) a novy majitel si zprovozneni a dokonceni prevodu zajisti sam?
  3. Muzu vlastne auto odhlasit do poloprevodu, kdyz nema RZ?
  4. Na co si mam dat pozor, aby nenastal nejaky problem (dluzne pojistne, havarka noveho majitele na „moje jmeno“ apod.)?

Odpovedi prosim jako pro uplneho uredniho nevzdelance, diky moc 🙂

Odpovědi
cukrar

Kapitán to píše velice správně, o malém techničáku nic nepíše.
Hlavně si převod zařiďte sám.

proforma

Resp. bylo by variantou pripadne prevest auto na veteranske znacky? Vek na to ma 🙂 Je potreba k prihlaseni mezi veterany puvodni TP, nebo se vydava novy?

proforma

Kapitane, jestli tomu dobre rozumim, tak k STK/EvK potrebuju velky technicak. Ale ten mam ulozen na urade spolu se znackami v depozitu. Znacky a technicaky mi nevydaji, dokud nebudu mit STK… Tohle mi hlava nebere, jak z toho ven?