orestez

Jak probíhala sovětská invaze v českých rodinách?

Rodiče v té době bydleli v baráčku v Ivančicích. Tam byl do každého domu přidělen sovětský voják. Ten když se opil, vyhrožoval s puškou. (Ostatně, i dnes tito východní obyvatelé nejsou lepší). Otec utekl oknem a běžel za jejich velitelem. Ten hned přišel a vyvedl vojáka pryč. Za nedlouho se ozval výstřel.

Odpovědi
ivzez

O sovětských vojácích do českých rodin čtu prvně.
Byl by nějaký odkaz?

orestez

Iv, lidi je ubytovali, vařili jim. Invaze probíhala na internetu?

orestez

Nechtěl bych se dočíst, že vojáci v Brně nevěděli co dělají, že byli přátelští. Děcka jdoucí ze školy se bály když vojáci stříleli na Lidické ulici do vzduchu