Sabina8

Jak probíhají testy na alergii na nikl (kovy)?

Za dva týdnu jdu na kožní,kde mne poslala ortodontistka,je­likož je možnost,že jsem alergická na kovy.
Tak bych se chtěla zeptat,zda s tím někdo nemá někdo nějaké zkušenosti? :)

Nejlepší odpověď
gecco

Jde kontaktní test na kůži – alergolog ti nalepí několik náplastí s různým množstvím alergenu (případně s různými alergeny) a po několika dnech vyhodnotí podráždění kůže pod náplastmi.
Nejde o nic bolestivého, drobná nepříjemnost tkví v tom, že po dobu testu nesmíš danou oblast kůže mýt (nesmíš náplasti sundat).
Někdy se pro malý počet náplastí využívá předloktí, častěji ale záda.
😉

Další odpovědi
Emefej

Na nikl netuším, ale na ostatní alegeny se obvykle maluje na paži sněhulák. Po jistém čase se vyhodnotí případná elergická reakce.

da ny

Mně to dělali již před mnoha lety… ;)
Měla jsem nalepeny „vzorky“ různých látek a kovů formou náplastí na zádech.
Nemáčí se (nesprchovat, nekoupatse).
Kromě kobaltu jsem byla alergická i na tu hnědou náplast 😉