Weroniq

jak probíhají firemní večírky? a jsou pouze pro zaměstnance?

zajímalo by mě, jak na na firemních (vánočních) večírcích může chodit, jestli je jen pro zaměstnance nebo si berou s sebou partnery, jestli se podává jídlo nebo se tancuje (já se na žádný nechystám, jen mě to zajímá :))
Doplňuji:
suaeda: díky, to zní moc zajímavě, takový japonský večírek bych chtěla navštívit :)

Nejlepší odpověď
Drap

Každá firma to má jinak, někde se bere partner, jinde ne. Spousta firem večírky nedělá vůbec. Někde mají program, někde se tančí, někde pije aněkde jen jí.

Další odpovědi
ten který je

Všude to bude jiné.V naší firmě se pořádá každoročně večírek jen za přítomnosti nejvyššího vedení firmy a ostatní nemají přístup a mají zákaz se zůčastnit.

venkovan

Firemní večírky jsou od toho aby se pracovníci sblížili ( a všichni „poddaní“ chválili svoji „vrchnost“ jak na ně myslí, jak je společenská atd.)
Záleží potom jak se mají sblížit. Podle toho jsou či nejsou partneři pozváni. Taky podle toho jaký je cíl večírku se připravuje občerstvení a další program.
Určitá skupina lidí s nestabilní páteří často takových večírků využívá k dalšímu pohmoždění vrchností své páteře.
Naopak jistá část vrchnisti takového večírku využívá k dokázání své geniality.
Popravdě – raději mám firemní akce které jsou zaměřeny na pomoc ve školách, školkách, obecních parcích apod. Tam se alespoň sejdou ti co se nebojí umazat ruce.

suaeda

U nás ve městě je velká japonská firma. Ta ukládá část peněz každé výrobní skupině 5 – 10 zaměstnanců na zvláštní účet. Jednou za čas (čtvrtročně) jde skupina spolupracovníků společně i s partnery někam do lepší restaurace a zde to společně „projí, nebo propijí“. Japonci se tak snaží utužovat části pracovních kolektivů.
Před vánoci firma pořádá ples pro všechny zaměstnance s hudbou, tancem a pohoštěním. Roztomilé je, že u švédského stolu obsluhují Japonci v kimonech.

květák75

To dost záleží na konkrétní firmě. Třeba večírky naší firmy jsou většinou pouze pro zaměstnance. Například ten náš poslední byl vážně super. Moc jsem si to užila a i ten prostor, ve kterém se konal byl nádherný. Dokonce tam na zdech bylo promítané logo naší firmy. To se mi hodně líbilo. Jestli se nepletu, tak právě projektory na projekce loga naší firmy zajistili https://www.vi­sap.cz/

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.