berry38

jak probíhá výuka na VŠ

Dostal jsem se na mendelovu univerzitu a rád věděl konkrétnější popis výuky.Mám soc.fobii takže studium sš pro mě bylo náročné, nicméně jsem slyšel, že VŠ je v tomhle mnohem přijatelnější – není tam kladen takový důraz na kolektiv, je to anonymější.Je to skutečně tak?
Zajímalo by mě, jak to probíhá bežný den a jestli jsou někdy zkoušky před celým kolektivem?
Jak probíhají zkoušky na konci semestr? Mluví člověk pouze před zkoušejícími, nebo před celým sálem?
Dík

Nejlepší odpověď
Pájo

Nevím, jak konkrétně na VŠ, kam tě vzali…

Obecně – výuka zapsaných předmětů se realizuje ve formě přednášek, které většinou nejsou povinné, ale vyplatí se na ně (alespoň na některé) chodit. Konají se v přednáškových sálech nebo učebnách (20 a více studentů z celého ročníku). Pak mohou být semináře, které student absolvuje se svojí studijní skupinou (obdoba třídy – třeba 20 lidí). Na seminářích se probírá učivo více do hloubky nebo se počítají příklady, prostě se bere obecně to, co se nepřednáší nebo to určitým způsobem přednášky doplňuje. Na seminářích musíš být. Může být i praktická výuka (laboratoře, praktika, exkurze). Také povinné.

Jednotlivé předměty zkouší jeden člověk. Jsi zkoušen max. před dalšími 1–2 studenty, kteří si píší někde bokem přípravu a půjdou po tobě.

Státní zkouška je před komisí, sejde se tedy více zkoušejících a každý tě vyzpovídá ze svého předmětu.