Avatar uživatele
anonym

Jak probíhá studium na vojenské škole?

Chtěl bych se přihlásit na vojenskou střední školu v Moravské třebové, ale neumím si představit, jak by tam mohlo vypadat studium. Přečetl jsem si vše, co je psáno na oficiálních stánkách, ale spíše by mě zajímalo, jak asi probíhá "obyčejný" den. Také bych se moc rád dozvěděl, jaké známky musím mít, abych měl šanci se na tu školu dostat? Předem děkuji za všechny odpovědi a přeji hezký zbytek dne :)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? johana 56, ptáč, gecco, erakko před 2052 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
ratava

"Přečetl jsem si vše, co je psáno na oficiálních stánkách"

??? Opravdu???


Protože ty informace jsou přes mnoho stránek a kupodivu i dohledatelné na jejich stránkách, které jste tedy údajně četl, tak jen nasměruju:

ohledně přijímacího řízení si prostudujte toto:
http://www.vsmt.cz/…
http://www.vsmt.cz/…

-hlavním předpokladem je úspěšný závěr při lékařské prohlídce. Bez toho vás nepustí ani k přijímacímu řízení. Zbytek v odkazech (ohledně známek ze zš je tam poznámka, že za jejich průměr získáte body v přijímacím řízení, jedinou konkrétní podmínkou je nesnížená známka z chování. Při průměru známek ze zš od 3,01 a výš neobdržíte žádné body... Součástí přijímacího řízení je i test fyzické zdatnosti...
http://www.vsmt.cz/…

Souhrnný přehled o škole si můžete přečíst zde:
http://www.vsmt.cz/…

-mmj se tam dočtete, že:"U žaků prvniho ročniku probiha v prvnich dvou tydnech měsice zaři adaptačni proces. Jeho cilem je sžiti se žaků s novym kolektivem, jejich adaptace na nove prostředi a osvojeni si zakladnich vojenskych navyků. Jeden tyden v měsici květnu a jeden tyden v měsici červnu jsou v prvnim ročniku věnovany odbornemu vycviku – vševojskove připravě. Jedna se o teoretickou vyuku a prakticky vycvik v terenu zaměřeny na zvladnuti zakladnich vojenskych dovednosti. Teoreticke vyučovani trva v prvnim ročniku 34 tydnů.
Do druheho ročniku je na obdobi leden až březen zařazen jeden tyden lyžařskeho kurzu. V průběhu května a června je ve spolupraci s Fakultou vojenskeho zdravotnictvi Univerzity obrany pro žaky druheho ročniku realizovan čtyřdenni kurz prvni pomoci a ve spolupraci s 15. ženijnim plukem v Bechyni tyden ženijni připravy. Posledni tyden v červnu je ve druhem ročniku vyčleněn na dvoudenni kurz lezeni, ktery je zaměřeny na dovednosti v oblastech lezeni na umělych stěnach i ve volne přirodě. Na posledni květnovy tyden je zařazen odborny vycvik – vševojskova připrava.

- to vše s "běžnou školní výukou", rozvrh hodin může být stanoven od 6.50 do 16.00 (po-čt) a do 12.15 (v pá)...

...a dále tam jsou podrobně popsány všechny předměty a pod., celkem 196 stran, doporučuji přečíst...

jedna otázka ohledně této školy je tu již nějaký ten pátek i zodpovězená http://www.odpovedi.cz/…

a pár článků o ní je třeba zde http://svitavsky.denik.cz/…

---------
Budíček v šest ráno, večerka v deset večer, maskáče, kanady a vojenské povely. I tak vypadal běžný den adaptačního kurzu sto dvaceti devíti nováčků prvního ročníku čtyřletého denního studia Vojenské střední školy a Vyšší odborné školy Ministerstva obrany v Moravské Třebové.
http://www.mocr.army.cz/…

Ráno nám začal zcela nový život, život v zeleném. Drtivá většina času byla pouze o tvrdé dřině. Skoro jsme zapomněli, jaké to je mít volno. Ztráceli jsme pojem o čase... a ztráceli jsme i spolužáky. Nastaly dlouhé dny strávené běháním, uklízením a pochodováním. Selže-li jeden, selže celá četa. Není lepší pocit, než když vám pomáhají lidé, jejichž jméno ještě ani neznáte.
Po náročném zvykání si na nový režim nás čekal adaptační kurz, který byl zábavný a jako četě nám velmi pomohl.
http://www.vsmt.cz/…

spousta informací o neběžných "běžných dnech": http://www.vsmt.cz/…

Žáci jsou nevojáci, ale již od začátku jsou do vojenského života vtaženi třeba jen tím, že se musejí vypořádat s vojenskou terminologií či organizací: škola je vojenské zařízení, které má dvě roty (jedna rota se skládá ze dvou ročníků), jednotlivé třídy jsou pak četami. Každá četa má svého velitele – vojáka...
http://www.vsmt.cz/…

Těch opravdu "běžných" dnů tam až tolik nebude... Od nedělního podvečeru (nejpozději) do pátečního odpoledne trávíte svůj čas ve škole (voj. zař.), domů jezdíte na víkendy. Školní výuka se střídá s teoretickým i praktickým výcvikem, podle stránek je kladen důraz na disciplínu, fyzickou kondici a celkou přípravu na navazující studium (VŠ, nemusí být nutně vojenská), popř. zaměstnání. Věřím, že po přečtení toho všeho si další představu o běžném dni na vojenské škole zajisté uděláte sám, popř. využijete Den otevřených dveří (27.11.2015 a 22.1.2016), kde se vám dostane kompletnější a zcela vyčerpávající odpovědi.. Přeji mnoho úspěchů při zkouškách...

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Je to jen zábava,žádná práce a žádný povinnosti.
https://www.youtube.com/…
https://www.youtube.com/…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Minas

Studiem dostáváš hodnost, případě vyhození stratíš všechnu hodnost, je to pořádná makačka a zládnou to jen ti nejlepší, takže bych typoval 1-2 známky a perfektní fyzicku.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

Moc děkuji odpovědím, vzhledem k tomu, že jedničky a dvojky na vysvědčení nejsou žádný problém, tak zapracuji na fyzické kondici a třeba to dopadne dobře :) Držte mi palce :)

před 2051 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce