dust8

Jak probíhá přesně ve vězeních preventivní odvšivení nově příchozích? Co k tomu používají a jak?

Je to vůbec 100% účinné?

Nejlepší odpověď
annas

Našla jsem, že vši se objevovaly často ve věznicích do 90. l,etech,

Véce se dovíte v odkazu.
https://www.vscr­.cz/wp-content/upload­s/2018/10/HP3­.05.pdf

Jinak jsem našla jsem obecně, že se vši vlasové se ikvidují běžným postupem. Nic konkrétního.

Existuje i veš šatní. Ta je mnohem horší. Např. veš šatní byla poprvé od r. 1945 prokázána v olomoucké věznici v r. 1991.

„V současné době není ani u nás napadení bezdomovců vší šatní vzácnosti, jako tom svědčí případ z roku 2011 z nemocnice v Liberci,kde bylo nalezeno větší množství vší šatních v oděvu bez-domovce hospitalizovaném na kožním oddělení“

Co se při nálezů těchto vší dělá – výměna oděvů u těch, kteří se o dotyčné starají, často impregnace oděvů, u nositelů vší – zničení oděvů, osprchování, desinfekce místností, postelí, výměna prádla atd.

http://www.szu­.cz/uploads/do­cuments/CeM/Zpra­vy_EM/24_2015/11_12_lis­topad_prosinec/391_ves_­satni.pdf