MonkeyKing

Jak probíhá poslední den školy v Americe?

Rozdává se vysvědčení stejně jako u nás?

Odpovědi
anonym

Jak pro který děti.

Pro celkem dost z nich je to den plnej stresu, převrácenejch lavic, krve a střelby z automatický nebo poloautomatic­ký pušky.

annas

Opravdu vás to zajímá?

1. Systém klasifikace

"Ve Spojených státech amerických neprobíhá klasifikace žáků a studentů, kteří se v angličtině nazývají pouze „students“, za pomoci číslic, ale pomocí písmen A až F. Ta jsou zapisována do žákovské knížky (grade book), která je pro rodiče dostupná i v elektronické podobě, aby měli neustálý přehled o prospěchu svého potomka. Důležitý je přitom počet bodů studenta u zkoušky. Dle obvyklé klasifikační stupnice je známka A udělována za 100 až 90 %, zatímco F za méně než 60 %. Procenta přitom mají vliv i na znaménko „+“ či „-“. A+ se kupříkladu obvykle dává za 100 až 97 %, A za 96 až 93 % a A- za 92 až 90 %.

https://www.cci­.cz/studium-na-stredni-skole-v-zahranici/usa/in­formace/system-vzdelavani-v-usa/

2. Poslední den školy v USA – vypráví jeden Čech,. který navštěvoval v USA střední školu

"Známky se tu uzavírají skutečně až s posledním dnem školy. Psal jsem dva závěrečné testy poslední den. To je velký rozdíl oproti ČR, kdy moje aktivita končila 14 dní před vysvědčením, kdy se uzavřely známky. Jinak žádné vysvědčení jsem nedostal.

Chodí mi totiž do poštovní schránky každý čtvrtrek. Myslím si, že pracovat až do posledního dne není úplně nejlepší nápad a jenom to svědčí o americké povaze. Kdybych dnes onemocněl, nemám jedinou šanci si známku opravit. Zažil jsem to na vlastní kůži. Poslední den jsem totiž zapomněl pitomý papír s razítky z domácích úkolů (nesmějte se, vím, že to zní jako z první třídy, ale já to nevymyslel). Rázem jsem ztratil všechny body za práci za poslední dva měsíce. Takže mě to dost překvapilo, že kvůli jednomu zapomenutému papíru mi klesla známka z algebry o jeden stupeň. Popravdě je mi to vcelku jedno, ale v ČR už bych byl trochu ostřejší. Ale u nás v Čechách ale všechno není vše potvrzeno tolika pravidly jako tady, takže kvůli jednomu papíru by se asi tohle nestalo.

Protože jsem tady v USA maturant (senior), včerejší den byl pohodový. Povídali jsme si a jedli sladkosti. Také došlo na podepisování Yearbooků.

Jelikož byl konec roku, sešli jsme se v tělocvičně. Ta byla rozdělena na 4 části podle ročníků. . Připadalo mi to jako výborný nápad. My maturanti jsme si pak sedli doprostřed, a byla nám prezentována pěkná slideshow a video.

Po Ralley jsme si ještě všichni povídali a já pak zamířil domů. Vyměnili jsme si e-mail, tak uvidíme, kdo napíše." atd.

https://www.stu­dujemevusa.cz/pos­ledni-den-skoly-v-usa/