df

Jak probíhá nákup v zahraničním eshopu?

Platba doprava atd. Mate konkrétní zkušenosti?

Odpovědi
Edison

Prakticky stejně, jako v jakémkoli jiném. Dopravu si lze většinou vybrat. Pozor, někdu nepoužívají pošty, ale doručovací služby. V Německu se zásadně vyhnout Hermesu!! Neuměj doručovat ani po Německu (osobní zkušenost). Platby většinou předem na účet. Není to problém, zašlou i platební instrukce pro mezinárodní platbu s IBAN. Pokud ne, nebývá problém se s nimi domluvit a to i mailem. Hlavně si ověřit, že zasílají i do zahraničí, EU nebo i svět.

Arne1

Normálně jako u nás.
Pokud se platí kartou, tak je to úplně bez problémů. Pokud je nutný převod, tak musíš využít nějakou službu pro zasílání peněz do zahraničí – například TransferWise.
U doručování se nespokoj jen s udáním EU, oni někdy na Západě neuznávají že jsme součást EU, takže hledej že skutečně se to Česka týká.