Frogman

Jak probíhá likvidace auta?

Je toto správné pořadí?

  1. Dovézt auto na vrakoviště nebo sběrný dvůr
  2. Odhlásit auto na úřadě
  3. Zrušit pojistku

Ve velkém techničáku mám napsáno, že auto je osvobozeno od ekologické daně. K tomu bodu 2 – auto tam nechám a budu platit něco já, nebo mi za to ještě něco dají oni?
Je to takto všechno, nebo jsem na něco zapomněl?

Díky.

Odpovědi
Kryšpín

Solidní firma odveze bezplatně, vystaví protokol, když je do 10 let stáří a má sedačky, řídící jednotku, katík, výfuk, kola, rezerva, baterie, altík, startér i něco málo zaplatí.

cukrar

pořadí máte správně.

  1. jen pověřené vrakoviště, který umí vystavit protokol.

Platit nebudete nic.

Frogman

Já mám sběrný dvůr ve svém městě, takže žádnou asistenci nepotřebuju. Spíš mě zajímá, jak bych měl právě postupovat – jestli první auto odhlásit a potom odvézt, nebo nejdříve odvézt a pak odhlásit. A jestli mě to něco bude stát, když mi auto vezmou. :)

cukrar

Odvézt a pak na úřad.