Michal Kole

Jak probíhá lékařské vyšetření, zda je zaměstnanec schopný pracovat v nočních směnnách ?

Nejlepší odpověď
mosoj

No Karel by nemohl ! To je jasný i bez vyšetření. Zákaz práce v noci mají pouze těhotné ženy a to zřejmě nejsi!
Doplňuji:
Ještě mají zákaz práce v noci mladiství do 18 let.

Další odpovědi
Drap

Neni na to žádné speciální vyšetření, o schopnosti rozhodne lékař na základě celkového zdravotního stavu.

Jikra

Já absolvoval preventivní prohlídku na hutích každý rok z důvodu práce v nepřetržitém rizikovém prostředí. K jejích smluvnímu lékaři jsem si musel přinést výpis ze své karty od mé lékařky a pak to začalo: váha,proklepání, změřit tlak, vyšetření audio, vyšetření oční, Rtg, EKG, laboratorní vyšetření krve a moči. Tauglich a odchod.

anonym

To vyšetření záleží na každém doktorovi jak ho udělá.Doktor, ke kterému jsme museli chodit jako k závodnímu, pouze změřil tlak, proklepal, prohmatal břicho, zeptal se jestli se občas netočí hlava nebo nějaké jiné příznaky slabosti a potvrzení napsal.

johana 56

Z vlastní zkušenosti vím,že pokud se nejedná o rizikové pracoviště,.kde jsou nutná další speciální vyšetření, jde o běžnou preventivní prohlídku..Problém se zařazením na práci v nočních směnách mohou mít zrakově postižení,kardiaci a diabetici.

mosoj

Jikra : Ano, ale to vyšetření bylo pro to rizikové prostředí, nikoliv pro noční práci.