Frank.S

Jak probíhá koupě ojetého auta v roce 2015??

Zajímá mě jak je to s prodejem ojetého auta ( procesem odhlášení a přihlášení). Chci koupit ojeté auto od fyz. osoby, ne z autobazaru. Od r. 2015 začal platit nový zákon, který prodej auta a jeho převod komplikuje. Našel jsem několik návodů jak postupovat. Pokud koupím auto, můžu s ním hned odjet, nebo nejdřív absolvovat proces odhlášení – přihlášení? ( V životě jsem auto nekupoval)

Nejlepší odpověď
gecco

Sepíšete kupní smlouvu, uděláš si evidenční prohlídku (na své jméno – kupce) a s tím zajdete oba na OÚ (DI) místně příslušný podle bydliště původního majitele (můžeš tam zajít i sám – s notářsky ověřenou plnou mocí k přepisu).
Uhradíš poplatek a vozidlo bude na tebe převedeno.
Samozřejmě – můžeš s autem mezi koupí a přepisem i jezdit, ale pořád plat, že veškeré formality musíš provést na OÚ ´původního majitele´ a to do 10 pracovních dnů.