tforro

Jak probíhá evakuace při nálezu bomby?

Když probíhá evakuace kvůli nálezu bomby z války, jak to probíhá?
Co když někdo neotevře dveře a dělá, že není doma? Nebo skutečně není doma? Jakým způsobem zjišťují, že v bytě nikdo není (lidé jsou třeba v práci, na dovolené atd.)? To policie vykopne dveře aby se podívala? A co když má někdo bezpečnostní dveře, bezpečnostní zámky? To se mu tam spustí oknem?

Odpovědi
led

Zjednodušene možno nie presne podľa evakuačného plánu, ktorý je aj na tieto situácie vypracovaný:
1 – Polícia vyhlási ohrozenú oblasť a označí jej hranice. Informuje armádu, rýchlu záchrannú službu, vyhlási pohotovosť pre nemocnice
2 – V spolupráci s armádou a jednotkami záchrannej služby (hasiči) upozorňuje technickými prostriedkami a osobne obyvateľov ohrozenej oblasti na nebezpečie a doporučí im opustenie tohto priestoru. Bezvládnych evakuujú pracovníci záchranných zložiek.
3 – O obyvateľoch, ktorí napriek upozorneniu odmietnú túto oblasť opustiť, spíšu záznam.