Odpovedi18

Jak probíhá dražba nemotivosti, když dotyčný dluží?

Dluh 300tis, nemovitost v hodnotě 3 mil, může se vydražit na nějáké malé částce? cca 700tis nebo to jde od vyšších částkách po menší když není zájem? (1.kolo,2.kolo,3­.kolo-nejmenší částka)
Kdo může vydražit nemovitost? Jak dlouho se čeká?
Přihlásil se do insolvence jeden věřitel, který je zajištěný a musí se mu splatit dluh jako prvnímu v celkové částce těch 300tis, jinak bude dražba.

Nejlepší odpověď
df

Exekutor si nechá vypracovat odhad ceny nemovitosti. Pro první dražební jednání je vyvolávací cena 2/3 odhadní ceny,v druhém jednání může a nemusí snížit na 1/2 odhadní ceny. Z vydražené částky se uspokojí přihlášení věřitelé, pokryjí se náklady na dražbu, odměna exekutora a zbytek dostane původní majitel nemovitosti.
Dražit nemůže třeba manželka, syn atd.
Než se vše připraví k uskutečnění dražby, trvá to několik měsíců. Po úspěšné dražbě trvá 3–6 měsíců, než je nový vlastník zapsán v katastru nemovitostí.

Další odpovědi
Hlada

Chtělo by to pravdivé informace.
Jestli dlužník požádal o řešení insolvence oddlužením, musí mít víc nesplácených dluhů. Kvůli jednomu dluhu by mu oddlužení nebylo povoleno.
Jestli byla zjištěna insolvence, musí se řešit. Jak bude řešena, rozhodnou věřitelé. Pokud se rozhodnou pro zpeněžení majetku, bude dražbu organizovat insolvenční správce. Princip popsal df. Výsledek nelze předvídat. Většinou je vydražená cena výrazně nižší, než tržní. Bylo by proto výhodnější žádost o oddlužení stáhnout a s jednotlivými věřiteli se dohodnout na splátkovém kalendáři.