Kryšpín

Jak proběhne ekologická likvidace automobilů od sběrny po hutě?

Odmontují se plasty, skla, kapaliny, oleje, molitany neb se to zmáčkne do krabičky a putuje do kyslíkové neb obtokové pece.

Odpovědi
Ametyst

Tato otázka pro mě patří do kategorie „Je lepší to nevědět“. Stejně jako jsme byli celá dlouhá léta ohlupováni tříděním a údajnou recyklací plastů, které se však nalodily na cestu do Číny, a dozvíme se to až v momentě, kdy Čína řekla NE.

McArthur

Technicky to funguje tak, že někdo od Vás převezme autovrak a případně za něj i zaplatí. Potom se snaží vytřískat z toho maximum peněz, tj. co jde, to prodá na náhradní díly. Následuje vymontování sedadel, autobaterie apod. Auto se slisuje, tím se rozbijí a vypadají skla, a jako kovový odpad se prodává dál.

Přeskočíme řetězec obchodníků se starým železem a ano, většina putuje do hutí, kde se z autovraku stane surové železo pro další užití.