dudu

Jak přivítat našince a pomoci řešit jejich návrat?

Británii opouštějí čeští Romové, v době koronavirové pandemie ztratili důvěru v ostrovní zdravotnictví. A také přišli o práci, bydlení a sociální jistoty. Do Česka jich zatím přijely přibližně tři stovky, dalších osm set návrat zvažuje.
Negativní testy na covid-19 nemají, raději volí karanténu. Většinou u příbuzných, vlastním bydlením nedisponují. U řady Romů je problémem, že také nemají v pořádku doklady.
Zdroj: https://www.li­dovky.cz/domov/z-navratu-romu-do-ceska-nejvic-tezi-prevadeci-jejich-integrace-bude-slozita-deti-uz-neumi-jazyk.A200520_193­133_ln_domov_rkj

Nejlepší odpověď
Kepler

To je těžké. Bez dokladů, bez bydlení… Jak jsem se už tady dočetl, jedna černá tečka na Měsíci = první romský astronaut. Celé černé oblasti = definitivní řešení. Parádní karanténa.

Další odpovědi
aliendrone

Ať si už o tom budeš myslet cokoliv, tak já bych preferoval je přivítat mohutným potleskem. Samopalů! ;) ::D :D
Bohužel toto řešení je v dnešní považováno za překonané, nicméně z hlediska účinnosti, nákladovosti, všeobecné bezpečnosti a mnohých dalších mi stále přijde jako nepřekonatelné. Jsem zvědaff, s čím přijdou „modernisté“ a jen doufám, že ne s pravdou a láskou, ta už DÁVNO není „in“. ;) :D :D

Drap

Nařídit jim všem povinnou karanténu v uzavřeném objektu