Avatar uživatele
dudu

Jak přivítat našince a pomoci řešit jejich návrat?

Británii opouštějí čeští Romové, v době koronavirové pandemie ztratili důvěru v ostrovní zdravotnictví. A také přišli o práci, bydlení a sociální jistoty. Do Česka jich zatím přijely přibližně tři stovky, dalších osm set návrat zvažuje.
Negativní testy na covid-19 nemají, raději volí karanténu. Většinou u příbuzných, vlastním bydlením nedisponují. U řady Romů je problémem, že také nemají v pořádku doklady.
Zdroj: https://www.li­dovky.cz/domov/z-navratu-romu-do-ceska-nejvic-tezi-prevadeci-jejich-integrace-bude-slozita-deti-uz-neumi-jazyk.A200520_193­133_ln_domov_rkj

Upravil/a: dudu

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? Drap, aliendrone před 1433 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

To je těžké. Bez dokladů, bez bydlení… Jak jsem se už tady dočetl, jedna černá tečka na Měsíci = první romský astronaut. Celé černé oblasti = definitivní řešení. Parádní karanténa.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
aliendrone

Ať si už o tom budeš myslet cokoliv, tak já bych preferoval je přivítat mohutným potleskem. Samopalů! ;) ::D :D
Bohužel toto řešení je v dnešní považováno za překonané, nicméně z hlediska účinnosti, nákladovosti, všeobecné bezpečnosti a mnohých dalších mi stále přijde jako nepřekonatelné. Jsem zvědaff, s čím přijdou „modernisté“ a jen doufám, že ne s pravdou a láskou, ta už DÁVNO není „in“. ;) :D :D

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Nařídit jim všem povinnou karanténu v uzavřeném objektu

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek