nyjono

Jak přispívá krácení provozní (otvírací) doby ke zlepšení covidové situace?

Logicky mi přijde, že se tam druhý den nahrne o to víc lidí
Nebo to je jinak?

Nejlepší odpověď
Pepa25

Nepřispívá. Proto to také není součást opatření …

Další odpovědi
Drap

Je to jinak. Čím kratší provozní doba, tím méně kontaktů se vytvoří. Kromě toho obchodníci musí dbát na dodržování rozestupů a počet návštěvníků nesmí překročit vyhláškou dané metry čtvereční.

Kepler

Já myslím, že to smysl nemá. Počet zákazníků zůstává stejný, jen jim nakupování může zabrat více času.

Midoc

Nemá to smysl. Čím kratší pracovní doba, tím více zákazníků se v prodejně potkává.
Můžou se od sebe nakazit.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

nyjono

Drape, když ty stejný lidi přijdou druhý den, jak se sníží počet kontaktů?

elkon

Je omezený počet lidí, kteří mohou do obchodu vstupovat a je v zájmu každého (který používá hlavu), aby se zbytečně s ostatními nesetkával. To znamená, kdy přijdu k regálu, kde už někdo je, zajdu dál nakupovat a pak se vrátím, až tam nikdo není. Nic těžkého.

Arne1

A má být cílem minimalizace nebo maximalizace kontaktů ?