Kepler

Jak přišlo žlučové mýdlo ke svému názvu?

A proč je tak účinné téměř na cokoliv?

Nejlepší odpověď
annas

"Co je to žlučové mýdlo a jaké je jeho použití?

Žučové mýdlo je speciální mýdlo s přísadou hovězí (býčí, volské) žluči. Volská žluč obsahuje sloučeniny, které emulgují tuky a pomáhají rozpouštět některé skvrny a nečistoty. Žlučové mýdlo se používá při čištění některých druhů skvrn organického původu z látek a oděvů.

V současné době se žlučové mýdlo opět dostává do popředí zájmu zejména díky výhodnému poměru cena/výkon.

Co je to volská žluč a jaké je její použití?

Co všechno žlučové mýdlo vyčistí?

Jak postupovat při čištění a odstraňování skvrn žlučovým mýdlem?

V jaké formě se dá žlučové mýdlo koupit?"

https://www.jak­cistit.cz/co-je-to-zlucove-mydlo-a-jake-je-jeho-pouziti/

Další odpovědi
marci1

Žlučové mýdlo je unikátní pro svoji speciální přísadu, což je hovězí (býčí, volská) žluč. Volská žluč obsahuje sloučeniny emulgující tuky a pomáhající s rozpouštěním i odolných skvrn a nečistot. Využívá se pro čištění skvrn organického původu z látek a oděvů.

Žlučové mýdlo se pro praní a odstraňování skvrn používalo již dříve a dnes se do popředí dostává opět, zejména kvůli dobrému poměru cena/výkon. Typická je pro něj hnědá nebo hnědozelená barva, což je zároveň barva volské žlučoviny.

Volská žluč se získává ze žlučovodu a kromě vody obsahuje také barviva a žlučové sloučeniny, přičemž nejdůležitější jsou kyselina glykocholová a taurocholová. Právě ty totiž mají schopnost emulgovat tuky a rozpouštět skvrny a nečistoty.

Víte, že: Pokud se na mýdle vytvoří bílý povlak, nejedná se o žádnou plíseň nebo něco, kvůli čemu byste jej museli vyhodit. Jedná se pouze o vysrážený chlorid sodný, tedy sůl. 🙂

https://www.co­vybrat.cz/co-je-to-zlucove-mydlo/