kubísek

Jak přírodně vyléčit dráždivý suchý kašel ?

Nejlepší odpověď
marci1

Doporučují se především bylinky v podobě čajů proti kašli : lípový čaj, jitrocel, černý bez a podběl, samozřejmě i v podobě směsí a sirupů. Dobrý je i cibulový čaj s medem, popř. nakrájená cibule posypaná cukrem. Nechat 1 hodinu a šťávu brát po lžičkách. Dále je třeba si zajistit doma vlhčí vzduch, dát si třeba mokré ručníky na ÚT a chladnější vzduch.

Doplňuji:
http://zena.cen­trum.cz/zdravi/do­maci-lekar/clanek.phtml?id=77­0397

Další odpovědi
quentos

Krom zmíněné cibulové šťávy je dobré zvýšit konzumaci cibule i v syrovém stavu (např. na chleba se sádlem apod.). Neděste se, kašel se naoko „zhorší“, ale to jen proto, že se začnete odhleňovat, protože kašel odchází. Cibule je výborné přírodní antibiotikum.

anonym

Kašlete i po nemoci a nemůžete se kašle zbavit? Nové výzkumy tvrdí, že běžné je kašlat skoro tři týdny! A ani nemusíte k doktorovi, tělo si obvykle poradí samo.
Doplňuji:
zdroj:http://zena.cen­trum.cz/zdravi/do­maci-lekar/clanek.phtml?id=77­0397

Hykam

Výborné účinky má také černá ředkev nastrouhaná nahrubo, přidat med nebo cukr, nechat alespoň hodinu odstát a šťávu užívat po lžičkách.