zjentek

Jak přírodě alespoň minimálně vynahradit těžká příkoří, kterých se na ní jako lidé denně dopouštíme?

Napadly mne dva způsoby. Pokud souhlasíte, označte. Ovšem jestli vás napadají i jiné způsoby, jak vynahradit přírodě teror a újmu, které bez skrupulí my lidé prakticky denně a bez uzardění přírodě působíme, prosím uveďte v anketě pod bodem „jiné“, případně v diskuzi.

Nejlepší odpověď
Funna

Nějak poučit želvy, že plující mikrotenový sáček NENÍ medůza!

to je ale debilní anketa…
JINÉ, protože obě dvě možnosti jsou naprostá blbost…
je otřeba naučit lidi házet odpadky do nádob k tomu určených – všude je po zemi bordel, jak na ulici, tak v lese…popelnice je o 50 kroků dál a stejně to půlka hodí na zem..
začít ddůsledně recyklovat a snažit se odbourat plasty ze své „spotřeby“…a když už si musíte kupovat minerálky a pod. v plastových lahvích (mimo jiné věděli jste, že se z těhle nádob uvolňují mikroplasty do vašeho organizmu, takže si ho pěkné zasnášíte), tak to pak aspoň hodit do plastů (recyklace)…
nevozit si prdel v autě, když to není bezpodmínečně nutné, protože elektroauta nás nespasí, výroba elektřiny je dost velká ekologická zátěž pro přírodu, jen to nejde přímo z výfuku…
nepoužívat jednorázové obaly, pokud to jen trochu jde…a to platí i u nákupních tašek…když už si tu igelitku koupíte, i když všude jsou papírové, nebo hadrové, tak ji požívat tak dlouho jak jen to jde…
a našla by se toho spousta…
bohužel největšími drancovateli přírody není Evropa…

a zjenku asi podle sebe soudím tebe?…snažím se újmu nepůsobit…jasně, vím, že když si např. koupím rohlík, tak ho přivezlo nějaké „smradlavé“ auto, ale to je nepřímé působení, které neovlivním, nemám na to, abych jim nakoupila ekologičtější vozidla, ale přímým působením se snažím ji neovlivňovat…

Další odpovědi
Ametyst

Nějak poučit želvy, že plující mikrotenový sáček NENÍ medůza!

Lidé se na přírodě moc nepodepisují, ale Velký nadnárodní byznys, který se neustále chamtivě honí za ekonomickým růstem, ano. To je ten, co se vyhýbá i placení daní, protože je globální a nepatří nikam, a co nás nutí k neustálému konzumu vyráběním nekvalitních šuntů. To je ten, co plení planetu.

marci1

Nějak poučit želvy, že plující mikrotenový sáček NENÍ medůza!

Vynahradit? My bychom se k přírodě měli chovat jako k „živé“. Příroda nemá pud sebezáchovy. Je to jako bychom živého tvora týrali, ničili, ponižovali, až je blízko smrti. Jako bychom my lidé ztráceli pud sebezáchovy. K čemu budou lidem peníze, majetek, když nebudou mít potravu, budou trpět nevyléčitelnými nemocemi a postupně na zničené planetě Zemi vymřou? Musíme se o přírodu starat, hýčkat si ji, „na rukou nosit“. 🙂
P.S. V anketě chybí jiné. 🙂

Mc Merkurion

Nějak poučit želvy, že plující mikrotenový sáček NENÍ medůza!

… kde je to JINÉ ???

… kdyby vymřeli: https://www.csfd­.cz/film/272547-zanik-civilizace/ko­mentare/

zjentek

Marci myslím si, že příroda pud sebezáchovy rozvinutý má. (;
A proto mám nejen respekt, ale tak trošičku BOJIM BOJIM (;

elkon

Zmentek – Když ničíš přírodu a ještě se k tomu hlásíš, je to tvůj problém.

zjentek

Eklon AHA, takže TY nemáš přírodě co vynahradit. Tak tací jsou NEJHORŠÍ!

Ametyst

Nejhorší jsou největší nadnárodní výrobci, kteří jsou radši potichu…nevím, proč má jejich hříchy kvůli nenasytnosti neustále platit poslední občánek.

zjentek

@Funny: podle sebe nesoudím, i když… Byly tady mnohem, MNOHEM „debilnější“ ankety a nebyly moje. Kdybych soudil podle sebe, řečničká otázka (a to v souvislosti s existencí celého serveru) by asi zněla: „Co vlastně chcete?“

zjentek

Funno nejde ani tak o ty drobný lidský přešlapy, který v odpovědi popisuješ, jako spíše o konkrétní zločiny na přírodě, jako je třeba jorkšír v luxusní kabelce, pět hodin přehozenej přes opěradlo židle v kavárně atd… To se stalo a pokaždý, když měl zájem vylézt, tak dostal od krásky paničky „tečku na čenich“, tak se zase schoulil v tý Versace… prostě zločiny, no.