Tryphena

Jak připravovat bylinkový čaj – jaterní

Ahoj, koupila jsem si čaj na játra a chtěla bych se zeptat, jak se připravuje správně.

Na pytlíku je napsané, že se má louhovat 5–10 minut. Musí se ty minuty dodržovat přesně – nenechat ho tam déle a pak pít jen po douškách?

Mě by hlavně zajímalo, jestli je hodně špatně když na něj zapomenu, louhuji ho třeba hodinu a pak ho do sebe kopnu na ex (jaterní čaj je dost nechutný).

Děkuji za případnou odpověď a přeji hezký den. :)

Nejlepší odpověď
annas

Jaterní čaj (stejně jako ostatní bylinné čaje) se má připravovat vždy čerstvý a také čerstvý pít. Stanovenou dobu louhování je rovněž třeba vždy dodržet. Po delší době výluhy hořknou a ztrácejí účinek., mohou způsobit i jiné potíže.

Takže byste měla přípravu dodržovat a pít čaj čerstvý.

Další odpovědi
www

Doporučuji předepsaný čas i dávkování dodržet.
Sice to nemá žádný zdraví ohrožující účinek, ale např. delší doba louhování způsobí, že piješ další, zbytečné látky, které nepotřebuješ. V některých případech i látky účinné, které mohou být delší dobou přípravy částečně znehodnocovány.
Vše ti ale řekne přesněji lékárník.

Zdroj: Internet