Jak připravit uzené koleno krom vaření?

Da se uzené koleno podávat upečené? Jak ho připravit…běžně upéct v troubě a nějak okořenit? Třeba česnek nebo grilovaci kořeni.Pokud jste to už zkoušeli, poradte.Děkuji

Nejlepší odpověď
hanulka11

určitě pečené je delikatesou, potřete ho směsí kterou si vyrobíte z oleje koření /které máte rádi/ česneku, woršestru, můžete ho péct podlité černým pivem , přihodit nakrájené větší množství cibule .....fajt si pochutnáte

Další odpovědi
tom004

1 koleno má být na jednu porci,ale záleží na jedlících.Převzatý recept,mám vyzkoušený,a je to dobrota.

1 uzené koleno 5 zrnek celého pepře 4 cibule 1 lžička grilovacího koření 3 stroužky česneku 1 dcl piva 1 vrchovatá lžíce medu sádlo na vymazání pekáče

Uzené koleno dáme spolu se zrníčky pepře vařit na 25 minut do tlakového hrnce. Vytáhneme z hrnce a necháme trochu ochladit, aby šlo chytit do ruky. Kůži ze všech stran nařežeme na kostičky 1×1 cm do přibližně centimetrové hloubky. Do zářezů vetřeme grilovací koření a česnek. Do vymazaného pekáčku vložíme nakrájenou cibuli a koleno, jemně zalejeme vývarem a dáme péct. Nezapomeneme podlévat vývarem a koleno párkrát otočit. Po půlhodině na tvořící se kůrčičku rozetřeme med a přelejeme pivem. Při občasném polévání výpekem dozlatíme v troubě.

Při určení nejvhodnějších časů pečení a vaření hodně záleží na velikosti kolen.
Doporučená příloha: chleba, pivo, křen