Tw!st

Jak připravit mraženou zeleninu jako přílohu k masu?

Může mi někdo poradit, jak se dá například mražená brokolice připravit jako příloha k masu? Když to uvařím v hrnci, tak je to takové moc vodovité, když to z lehka osmažím tak je to takové nasáklé olejem a nepůsobí to již tak zdravě.

Nejlepší odpověď
ivzez

Mraženou zeleninu dávám na kousek másla (žádný olej!) podliji
troškou vody a chvilku podusím. Solím až před koncem dušení.

Další odpovědi
iceT

Buď na másle nebo v páře.

Jiří Bohumil

Mraženou zeleninu, různého druhu a různé směsi, jako přílohu, jenom krátce podusit na másle a pouze trochu osolit.
Jinak konkrétně tu brokolici možno obalit lehce ve strouhance a opražit na másle do růžova. Tu pak možno pouze s bramborem jako hlavní jídlo. K tomu možno i tatarku. Solit je lepší až na talíři.
Ale lepší je, v tomto provedení, čerstvá, krátce povařená a pak upravená stejně.

Kepler

Přílohovou zeleninu dělám zásadně podobně jako špenát, či kapustu. Úplně nejlepší je můj vynález: špepusta. Není to mastné, ani vodovité, je to zahuštěné smetanou a lžičkou mouky. Ovšem udělat takto špenát a další zeleninu je umění.