Válek Petr

Jak připojit zahradu k el. soustavě ?

Ahoj, rád bych si pořídil pozemek/zahra­du/louku, kde bych si postavil mobilní dřevostavbu uloženou na zemních vrutech, abych se vyhnul stavebnímu povolení. Jak se postupuje s žádostí o připojení k el. soustavě ? Když má někdo zahradu, kam jezdí pouze sekat trávu s el. sekačnou, platí povinné stálé platby za jistič ? Děkuji.

Odpovědi
JájsemRaibek

Tak to bude hodně složité a hlavně drahé. Je třeba zajistit přípojku, zda ti ji tam vůbec zavedou. Cena přípojky velmi převýší uvažovaný odběr.
To se ti vyplatí koupit motorovou sekačku a nebo si udělat solární panel(y), měnič z 2 na 230V dostatečného výkonu a z něj odebírat elektřinu (tak to mám na zahradě já, možný odběr 1000W vyšel cca na 5–6000).
Doplňuji:
chybička se vlodila, správně je z 12 na 230V

honza19hk

ČEZ připojí cokoliv otázkou je zda se to finančně vyplatí.Cena přípojky může být klidně i 40 tisíc, cena benzínový sekačky (pokud jde jen o sekání trávy) třeba 6 tis.