Pokročilý

Jak připojit tablet bez LTE a WIFI k internetu?

Tablet podporuje pouze wifi připojení, internet ale potřebuji i když jsem mimo wifi. Pokud to vůbec jde, jak jinak internet dostanu do tabletu?
Prosím polopatické rady, jsem laik :) Děkuji

Doplňuji: asi jsem se špatně vyjádřila, myslím jak připojit tablet k internetu když nejsem na dosah k wifi, třeba venku, v autobuse v nemocnici, atp. Jestli existuje něco co bych třeba připojila k tabletu a tak mohla použít internet. Jinak díky všem

Nejlepší odpověď

Bronzový

Na telefonu si zapni WiFi hotspot a tablet k němu připoj.

Další odpovědi:

Stříbrný

Byl tu nedávno podobný dotaz. Je třeba zjistit jaké možnosti připojení k internetu máš v místě kde budeš s tabletem.

LTE/GPRS - chytrý telefon s datovým tarifem, na většině lze bez problémů nastavit sdílení internetu (chová se jako WiFi router, hledej heslo tethering)

kabelový internet (ethernet) - buď síťovku do USB (umí to jen některé tablety, musí mít USB OTG konektor a ovladač pro síťovku ve svém systému), nebo koupit WiFi acces point/router (cca 300,-)

Bronzový

Ještě existují zařízení, kterým se ne úplně správně říká "mobilní modem". Pomocí USB se připojí k tabletu a chovají se jako telefon pro přenos dat. Je v tom SIM-ka jako v telefonu. Samozřejmě musí být v tabletu příslušný ovladač a software.
Provozoval jsem to s tabletem Asus A700 a modemem Huawei E1750 k plné spokojenosti.

Bronzový

Pokud máš v telefonu mobilní data, zapni hot spot (přístupový bod nebo tak nějak je to v češtině) a na tabletu se k němu připoj přes wi-fi

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1050
Zlatý Hlada 968
Zlatý gecco 905
Zlatý ge0rge 895
Zlatý led 852
Zlatý www 829
Zlatý badisko 818
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.