GrymZ

Jak připojím druhý monitor k PC?

Dobrý den, mám 2 monitory pouze s HDMI.

Můj PC má bohužel jen jedno HDMI, které je obsazené prvním monitorem.

Je nějaký kabel/redukce, kterým by bylo možné propojit PC i s druhým monitorem? Zároveň bych chtěl, aby šlo z monitoru do PC nejen video, ale i zvuk (kdybych chtěl sledovat např. YouTube, tak by to bylo na nic bez zvuku, ne?)

Zde jsou všechny volné konektory, které v PC mám:

DVI (Pod tím napsáno MSI nebo co to je)
DP
A zbytek ve foto příloze, nevím totiž, co to je…

Děkuju za pomoc.

Nejlepší odpověď
Dochy

Jak píše Arne, lze použít redukci z DVI či DP na HDMI. Z DVI nedostaneš zvuk. Nicméně předpokládám, že zvuk Ti půjde stejně jen do jednoho monitoru (toho co bude připojen přímo na HDMI)
„aby šlo z monitoru do PC“ – tohle předpokládám je jen překlep. Z monitoru do PC nic (téměř nic) nejde.
V PC je třeba někde nastavit že zvukový výstup má jít přes HDMI, nevím přesně kde. Na HDMI připojuju jen jeden počítač, který přes HDMI jede nativně i se zvukem a bez windows a na pracovním počítači s připojenými HDMI monitory zas nemám zvuk 😉

Další odpovědi
Arne1

Vidím tam ještě konektor „Display port“. Přes ten lze také připojit monitor. Buď ten monitor má kromě HDMI i vstup Display port, nebo lze použít redukci. Solidní prodejci mají dostatečný výběr – viz odkaz.

Zdroj: https://www.krup­.cz/Default.as­p?cls=spresen­ttrees&strid=2170

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.