ReHu

Jak připevnit síť proti hmyzu, když nechci dělat dírky do dřev. rámu dveří?

Mám jednu, kterou jsem dostala, součástí balení jsou připínáčky, kterými se síť připevní k rámu dveří.
Nechci mít dřevo rozpíchaneé. Příští léto to ve stejnýmch dírkách bude držet méně a pak budu muset píchat jinam.
Samolepicí sucháč mám, ale nevím, jak lepidlo reaguje na polituru na dřevě a jak to pevně drží.
Dík.

☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆¡

Gecco – politikou myslím povrchovou úpravu dřeva.
Myslíš, že když vyměním připínáčky (a jsou pěkné modré fo barvy závěsu 🙂 ), za samolepicí sucháč, že to lepidlo povrch.úpravu nepoškodí?

Briketko – připevnění rámu > panty udělá do rámu dřevěných dveří pěkný zásah. Také zhotovení rámu se sítí není otázka 60 minut.

Pipko – ty jsi vážně pipka, když doporučuješ síť na sucháč, když o něm v otázce píšu, že nevím, co yo lepidlo udělá. Aby to drželo, musí být lepidlo silnější.

Interon – k čemu mi jsou odborníci z firmy na plastová okna?

Boreczech – jaký rám na háčky myslíš? Jak se bude otvírat?

☆☆☆☆☆☆☆☆

Dík za reakce.

Nejlepší odpověď
gecco

Chtěl jsem ti navrhnout samolepicí sucháč – ale nevím, co je „politura“…
😉
Nebylo by možné tu síť, kterou jsi dostala, natáhnout na ´blindrám´ a teprve ten k rámu ´nějak´ připevnit?
_____________­_________
Ad lepidlo – ReHu – to je právě to…
Pokud je povrchová úprava dělaná třeba PU lazurou (nebo lakem), vůbec bych se toho nebál. Naopak – na to, že vydrží třeba Luxol bych nesázel (podle mne lepidlo skrz Luxol prolne do dřeva a pak se bude dané místo blbě přelakovávat)…

Další odpovědi
briketka10

Vyrobit si rám, jako mají v Americe
někteří lidé si ho dělají také i tady .
Původně jsem si ji taky chtěla udělat,
ale nemá dveře, které se otvírají ven
a bylo by to zbytečné, jsou 2m vysoké
navíc vyklápápěcí :(
http://www.ces­kykutil.cz/sit-proti-hmyzu-do-oken-i-dveri-zastavi-nevitane-navstevniky
Doplňuji :
nechci do ničeho investovat, když se budu stěhovat.

isteron

Vo firmách, ktoré montujú plastové okná, majú na to odborníkov.
Vyrábajú aj sieťky do týchto okien a určite nie sú do plastových rámov vŕtané veľké diery. Nám robili okno kompletne aj so sieťkou na objednávku. Sieťka ja vložená do vnútorného rámu a poistená malými otočnými háčikmi. Dá sa aj bez problémov z tohto rámu vybrať , bez poškodenia rámu alebo sieťky.

anonym

vyrobit samostatný rám pro síť a ten pak přichytit na rám dveří háčky. je to pracnější a neskladné, ale splnilo by to požadavek

cukrar

Rehu, já znám polituru, jako mastnou tekutinu, na tom nebude držet žádné lepidlo. Asi bych použil suchý zip s lepíci vrstvou (kvalitní na autoplachty), odmastil kousek pro zip a nalepil. Sucháč bude jen v rozích..

Pipka

vyrábí se i na suchý zip

Michalmic

Zkusil bych se zeptat přímo nějaké firmy, která sítě montuje či vyrábí, např. www.sitedooken-brno.cz

ReHu

Isteron, ty píšeš o okně a já o dveřích. Ty otvírám.

ReHu

Asi zkusím ten sucháč. A budu doufat, že to zůstane bez následků 🙂.
Asi to bude vůči těm dveřím nejmenší zásah.

cochee

Ad rám na háčky: máme to doma, rámy mají na delších stranách po dvou a na kratších po jednom háčku. Háčky jsou speciální, aby bylo možno rámek přiháčit za okraj okna. Rámek se sítem se vysune před okno (ven) a přiloží se k okrajům okna, načež druhá osoba (ale já to zvládám i sám) pootočí háčky o 90°, čímž je zahákne za okno. Rámek se sítem zůstává na okně celou hmyzí sezónu, sundáváme je až před zimou. Protože se rámek nedá otevírat až tak jednoduše, jako by byl například na pant, dávám síto na méně používané okno, které pouze vyklápím na větrání a okno vedle, které potřebuju otevírat dokořán (ale jen na okamžik, například abych mohl vyhodit z okna vajgl ;) ) zůstává bez síta. Problém, dělá toto uspořádání pouze u jednoho dřevěného okna, které je zvenčí vybaveno plastovým „blatníkem,“ zabraňujícím, aby dešťová voda tekla k rámu okna. Blatník je příliš široký a síto odtlačuje z jeho pozice.

ReHu

Myslíš tyhle háčky?

http://panty-zamky-kovani.cz/wp-content/upload­s/2011/04/009290-2117-30-obrtlík-se-závitem-Zn-200ks.jpg

cochee

Ne-e, tyhle háčky znám taky, ale tam by mohl vadit tvar „hlavičky.“ Ale taky nemusel, záleží, jak jsou ta vaše okna zkonstruována. Já ty naše háčky zkusím přes den vygůglit, pak sem mrkni ještě. Teď už jsem zbitý, jdu spát (3/4 na 3 v noci). Nebo je vyfotím.

cochee

Tak nejsou úplně stejné, ale princip je stejný. http://www.swat-cz.cz/images/ga­lerie/sitosle­mem.jpg V téhle poloze je rám připevněný, když tím háčkem pootočíš o 90° proti směru hod. r., tak se uvolní a za to ouško, co tam vidíš nad tím, se rám chytne, aby nespadl dolů na trávník. http://www.swat-cz.cz/site.html – dole na stránce, „Síto s lemem“

cochee

A tak ještě poslední odkaz a jsme doma: http://www.za­luzienamiru.cz/nah­radni-dily/site-proti-hmyzu/otocne-klipy-hacky/12-44003

briketka10

Ten rám se sice hodí k plastovým dveřím, ale gecco
psal o dřevěném rámu ten se sežene za pár korun
v malířských potřebách rám bude ze 4 dílců a síť se
jen napne a je hotovo.

briketka10

gecco
Politura je ten lak na dřevu, nebo jinak šelak.

ReHu

Šelak není jakýkoliv lak na dřevu. Šelak se dnes už téměř nepoužívá.

gecco

Briketko – šelak, původní šelak, je něco velmi speciálního – a dneska už to nikdo běžně nepoužívá…
😉
A politura v dnešním slova smyslu je příliš široký pojem…
Lazura, lak, vosk…
😉

briketka10

ptal si se co je politura dala jsem to do googlu
mohl sis to taky vygooglit a teď mě nechte béjt :(

gecco

Ale tak se nedurdi…
😉