hrášek

Jak přinutit někoho, aby Vám posílal peníze na účet a ne složenkou?

Doplňuji:
Pane Bumbes, jde o zasílání výživného, v rozsudku od soudu je pouze uvedeno, že platba má proběhnout, ale jakou formou, tam uvedeno není.

Nejlepší odpověď
GangstaHelper

Přinutit :) Snad jedině soudní cestou, nebo s pistolí u hlavy. Přinutit asi fakt ne, budete se muset domluvit.

Další odpovědi
Bumbes

Předpokládám, že se jedná o složenku pro pravidelnou platbu od nějaké instituce. Tam nastavení této volby probíhá při sepisování podrobností (jméno, adresa, rod.č., datum splatnosti, údaje o výpočtu výše částky, atd.) včetně volby formy úhrady…
Doplňuji:
Alimenty – tady to opravdu bude na dohodě; možná zkusit použít argument, že složenka je o mnoho dražší než bankovní převod.

cukrar

nedonutíte!

Ájínek

Tak na to se nevztahuje žádný zákon,takže žádné donucovací prostředky…:-)))