Karo

Jak přinutit bývalého manžela k placení určeného výživného na 3 školní děti?

Dlouhodobě platí jen občas a minimum – místo soudně určených 4.500 Kč pošle po telef. urgencích 500 nebo 1000 Kč. Pak dva až tři měsíce nic. Podniká – vyrábí keramiku a prodává dalším prodejcům, ale zisky umí minimalizovat. Má další dluhy, hypotéku, také exekuce, ale je „nemajetný“, bez bank.účtu. Oženil se, manželka je zaměstnaná a peníze vložili do jejího dalšího ! staveb. spoření. Exekutor nyní zablokoval její bank.účet pro splacení hypotéčního dluhu. Neměly by mít přednost jeho dluhy na výživném? Již asi 90 tisíc. Jak a kde to uplatnit?

Odpovědi
iceT

Obávám se,že nepřinutíte,leda by zabrala možnost,že ho zavřou.Pokud by k tomu došlo a on ve vězení pracoval,což asi nebude,mohl by Vám posílat peníze takto.Zkuste podat trestní oznámení a informujte se i jinde,třeba na sociálce,ale pokud jak píšete platí občas něco a nezpozdí se déle jak 4 měsíce s placením,ne­dopouští se trestného činu a defacto na něj nikdo nemůže,jedině snad jeho svědomí.