e1232851@trb

Jak přimět zaměstnavatele k doplacení výplaty?

Delal jsem v jedne firme v ostrave – no proste hruza zadna bezpecnost prace mereni na strojich probihlo za plneho provozu, reditel jen nadaval ze se delá málo, prestávky na obed vůbec neexistovali, neplacené prescasy apod. Skoncil jsem ve zkusební dobe a domluvil se ze odejdu jakmile si za me najdou náhradu to trvalo asi 3 týdny.
A Ted k tomu hlavnímu pak mi zacala chodit vyplata za srpen – kde jsem dostal o 2k mín a ted za zárí kde jsem dostal mín o 2500,– (vetsinou mi asi nezaplatili cestáky)
Domlouval jsem se s nima ze je to prej chyba a ze to doplatí ale jsou to jen kecy.
Jak by jste se v mém prípade zachovaly?

Vím na ne jednu spínu ze tam neco sulí ohledne výplat aby nemuseli tolik platit na danich – podali by jste na ne podmet k setreni na bernak?

Po dobrém to s nimi nešlo tak si snad sr*t na hlavu nenecháme. Já se s nima snažil rozumě domluvit a z jejich strany takové poj*by.

Jasné peníze mi to nevrátí ale zase je zaplatí jinde – příprava na kontrolu apod. – musí se ten svět uvést nějak do rovnováhy. ne?

Nejlepší odpověď
autacek

Nejdříve by sis měl ujasnit co přesně ti neproplatili a pak se taky připravit na ukončení svého působení v dané firmě.

Jinak institucí které můžeš oslovit je celá řada, nicméně je ti snad jasné, že žádná ti za zaměstnavatele ty peníze nedá.

Další odpovědi
marci1

Obrať se na „Státní ústav inspekce práce“ v Ostravě: 🙂
http://www.su­ip.cz/oip10#ut­m_source=firmy­.cz&utm_medium=ppd&ut­m_campaign=fir­my.cz-1324720

ivzez

Začněte písemnou výzvou (nežádat/nepro­sit!!!) k doplacení dlužné mzdy
a příplatků za práci přesčas. Ve výzvě uveďte, kam má zaměstnavatel
peníze poslat, včetně názvu a čísla účtu + banky nebo poštovní adresy.

Doložte kopií docházky potvrzené nadřízeným nebo minimálně dvěma
(radši 3–4) kolegy. (Originál si ponechte pro případný soud.)

Ideální by bylo dlužné částky přesně vyčíslit → znáte někoho,
kdo by Vám mzdu a příplatky mohl propočíst?

Totéž pro cestovní náhrady. Předpokládám, že zprávu/y
o pracovních cestách jste odevzdal. I zde byste měl částku vyčíslit.

Stanovte rozumný termín (doporučiji 10–15 dnů ode dne odeslání)
k vyplacení dlužných částek. Pokud zaměstnavatel dlužné peníze nedoplatí
ve stanoveném termínu, budete jej muset žalovat.

____

Pozor na záměnu mzdy a příplatků za přesčas s cestovními náhradami.
Cestovní náhrady nejsou částí mzdy, měly by se vyplácet zvlášť (nečekat
až na konec měsíce) proti podpisu.

_______

Podnět ke kontrole na inspektorát práce je na místě, ale
problém za Vás nevyřeší. O svůj nárok se musíte brát sám.

anonym

Pomazal bych mu kliku od auta psím nebo lidským hovnem aby vědel jaké je to nelidské prase které se chová jako nelidské hovado.