uča

Jak přimět souseda, aby udržoval svojí zahradu?

Strouhu co má přes zahradu nevysekává a neudržuje a naplaveniny ničí plt a mojí zahradu i přístupovou cestu

Nejlepší odpověď
standa

Zjednodušeně řečeno se musíte DOHODNOUT.

Konkrétní rady, jak dosáhnout požadované shody, ode mne nedostanete 🙂 Záleži to na mnoha faktorech.

No a pokud se nedohodnete a nečinnost souseda bude mít na váš majetek relativně významný negativní vliv, tak bych se nerozpakoval jej písemně vyzvat k nápravě a pokud se situace nezlepší ani do nějakého rozumně stanoveného data, tak bych podal žalobu k soudu…, ale to je krajnost, které by určitě měly předcházet vícečetné pokusy o dohodu.

Doplňuji:
To steipavka: musím vás bohužel opravit, protože OBEC do tohoto čistě občansko-právního sporu nebude vůbec zasahovat… a jestli, tak pouze neoficiálně jakousi neformální domluvou ze strany např. starosty, a to jen v případě, že se jedná o osobu, která je v obci uznávaná jako autorita… a nejlépe pokud tuto autoritu uznává právě zmiňovaný soused 🙂

Další odpovědi
steipavka

Pokud se nejde se sousedem dohodnout,radím udělat fotky a zajít na OU v místě.Starostové tady nejsou jen na vlastní reprezentaci,ale také jsou povinni sjednat nápravu.
Doplňuji:
Tak jsem si myslela,že starostové jsou také odpovědni za řádný chod obce. Pokud tam někdo škodí sousedům a je i ohrožuje/ucpává strouhu/tak je starosta povinen sjednat nápravu.I z malé strouhy je velká záplava!

cukrar

Jediné řešení je dohoda se sousedem, tnebo to dlat za něj. Nikdo jiný se o to nepostará. Bohužel.