abnormalka

Jak přimět přítele vyhodit nadbytečné věci?

Nedávno jsme se s přítelem nastěhovali do bytu 2 plus 1. Moc úložných prostor tady nemáme (není místo) a přítel i přesto skladuje spoustu zbytečných a starých věcí. Např. obrovské množství starých časopisů (např. od roku 2000, různé šanony se starými výstřižky z novin týkající se sportu, staré oblečení, co vůbec nenosí nebo už mu dávno není, plyšáky a další věci. Jak ho přimět nechat si pouze to nejdůležitější a ostatní zlikvidovat? Velmi si na svých věcech zakládá. Potom ale není kam dát důležité věci a byt pak stále působí neuklizeně, i když je nově zrekonstruovaný a je tu vše nové.
Děkuji za rady.

Nejlepší odpověď
mosoj

Spíš než ho nutit k vyhození věcí ke kterým má nějaký vztah, by bylo lepší sehnat větší skladovací prostor mimo byt.

Další odpovědi
ivzez

A kdo rozhodne o tom, které věci jsou nadbytečné?
Co kdyby Váš přítel chtěl, abyste vyhodila svoje věci, na kterých Vám záleží?
Měl by na to stejné právo.

Já bych spíše řešila úložné prostory.

Časopisy z roku 2000?
Já mám i starší – z 90. let časopisy o počítačích (díky nim o počítačích něco vím)
a ještě starší – např. Burdy v němčině z doby, kdy se tu sehnala jen v ruštině (nebo později v češtině), protože mi originál přijde lepší. Střihy jsou kvalitně zpracovány, jsou univerzální, většina je použitelná i dnes…

Hračky a dětské knihy schovávám také. Když ke mně přijdou na návštěvu děti s vnuky, neteře se svými dětmi, mají se „mrňata“ čím zabavit …

orwell

To je velmi vážná věc, obávám se, že donutit ho nelze. A pokud dojde na vyhazování, doporučuji začít přítelem, chcete-li to přežít ve zdraví.

gecco

Pokud přítel skladuje „plyšáky“, je na zvážení, co ´tím myslí´…
😉
Jinak ale výrazně nedoporučuju mu na jeho věci sahat a dokonce mu to, že „je není kam dát“ ani nepředhazuj…
Spíše jej přiměj, aby se zamyslel na množstvím a velikostí úložných prostorů – a nějaké přidal…
😉

dědapetr

Napřed se zkuste zbavit jeho vzpomínek a potom ty věci na kterých lpí vyhodí sám,nebude totiž vědět na co schovává.

Hlada

Píšeš, že si přítel na svých věcech velmi zakládá. To je tedy dané. Otázkou by proto nemělo být jak předělat přítele, ale jak předělat byt, aby se v něm dalo s tímto člověkem, který má tuto vlastnost bydlet. Snaha o předělání partnera je přímá cesta k rozchodu.

cochee

Nejsi ty náhodou moje přítelkyně? Mám sám se sebou velmi podobné problémy 🙂 ale už sám dobrovolně řeším např. ty hadry ;)

Caldecott

gecco

ty jses na tom policejnim webu czporadna.cz moderatorem?

😉

to te taky za to platej?

ivzez

Pokud vím, není funkce moderátora placena nikde. Je to výraz důvěry majitele webu, který se rozhodne funkci někomu svěřit.

CZPoradna jde do háje. Momentálně tam „kralují“ dva moderátoři, jeden z nich tam píše nesmysly v oblasti práva (doufám, že se těmi odpověďmi nikdo neřídí – poradna naštěstí nepůsobí důvěryhodně, tak snad toto nebezpečí nehrozí) …

Kdo měl rozum, už z poradny odešel, někdo požádal o smazání celého profilu, jiný tam profil ponechal, ale nepoužívá jej …

Caldecott

tak načumni..

jsem tam Ferda

😉