lizatko11

Jak přijdu na tento výsledek?

Jak přijdu na to, že 3.(2. sedm třetin –1) třetin = 14 třetin –1
Snažila jsem se na to přít, na netu jsem to nenašla a ani rodiče mi moc nepomohli :(
Doplňuji:
Mowla:
ne neni to jasne. Ta posledni trojka je pod tim, to je cele jeden zlomek :D

Nejlepší odpověď
IT

http://mathb.in/15516

Napřed zkrátíš ty trojky a v dalším kroku pak vynásobíš dvojku se jmenovatelem…
Doplňuji:
eh… čitatelem.

Další odpovědi
anonym

Takto?
3 . (2 . 7/3 – 1) / 3 =
😉
Proboha – vždyť je to vidět na první pohled, ne???
Na začátku máš „3 .“, pak závorku a pak „/3“… Kolik je 3/3?? (trojky se vykrátí) 3/3=1… Ne?? Při násobení jedničkou je součin roven druhému z činitelů (1 . X = X)…
Takže zbývá závorka – a kolik je 2 . 7 / 3 – 1????
2 .7 = 14
14 / 3 = „14 třetin“
14/3 – 1 = „14 třetin –1“

Doplňuji:
Lízátko, jestliže mám ve jmenovateli (dole) trojku a čitatele (konkrétně tu závorku) násobím také třemi, tak se ty „trojky“ vykrátí!!!
😉
Už?