jana91

Jak prihlasit ojete auto „po novu“?

ahoj vsichni, mam nove auto, hotovou evidencni kontrolu a zitra pujdu na urad prihlasit auto. Co vse s sebou? Kupni smlouvu, velky i maly TP, plnou moc prodavajiciho, ze za nej mohu odhlasit auto, zelenou kartu a to je vse? Hlavne me zajima jestli potrebuju s sebou vzit SPZ? Mam totiz prazske znacky ale bydlim v Brne. Dekuji vsem za nazory.)
Doplňuji:
Takze spz s sebou mit pnemusim. Ale pokud bych chtela brnenskou SPZ predpokladam, ze je to placene?

Dale me zajima ta prislusnost uradu. Prodavajici mi rekl, ze mohu prihlasit bud v miste prodavajiciho nebo v miste kupujiciho (tedy v mem pripade v Brne, kam i planuji jit). Jak to tedy presne je? Docela jste me vylekali, prece jen Praha neni za rohem.

Nejlepší odpověď
brillant

Viz http://www.mdcr­.cz/cs/Silnic­ni_doprava/Do­voz_registrace_a_schva­lovani_vozidel/zme­ny_v_registra­ci_2015/Změny+v+re­gistraci+vozi­del+po+1.+1.+2015­.htm

Další odpovědi
Funna

taky se mi zdá docela podivné, hlásit auto v místě bydliště původního vlastníka…a co je ještě divnější, na těhle stránkách https://portal­.gov.cz/portal/ob­can/situace/116/123/4­011.html#obsah , je v bodě 8 napsáno něco jiného, než je v odkazu od Brillant…takže si nejspíš zajdi, nebo zavolej tam k vám, tam ti to řeknou…přece rovnou nepojedeš 200km do práglu…

klumprt

Značky si můžete ponechat pražské. A jezdit po Brně s Áčkem. Jestli chcete 🙂

Jinak vše podstatné je v odkaze uživatele brillant. K přihlášení by mělo dojít tam, odkud se auto prodává, tedy zřejmě v Praze! Plná moc musí být úředně ověřená!
Doplňuji:
Tak jsem čuměl asi půlhodiny jako vejr do zákona č. 56/2001 Sb. ve znění účinném od 1.1.2015, jak je odkazován na stránce brillantově a nic jsem tam o příslušnosti toho nebo onoho úřadu nenašel. Což by mohlo znamenat, že možné je obojí. Tomu nasvědčuje i to, že vlastně asi už funguje ten zatrolený nový registr, jak kolem toho bylo svého času tolik řečí, takže vlastně je možné dělat zápisy změn v podstatě kdekoli.

V případě vyžádané výměny značek se myslím platí cena těch značek, což je nějakých pár set.

Hykam

Asi před měsícem jsem kuoval starší traktor, vzdálenost téměř 400 km, kamarádka dělá na evidenci vozidel, takže informace jsem měl z první ruky.
Jedna možnost je, že se oba dva dostavíte na úřad, kde je vozidlo momentálně hlášeno a tam se přehlásí přímo na nového majitele, druhá možnost je, že jede tomu druhému dá úředně ověřenou plnou moc a ten to na tom a samém úřadě vyřídí, takže vždy na úřadě prodávajícího. Značky zůstavají, za poplatek je možné si je vyměnit již na svém příslušném úřadu. Při přepisu musí být provedena evidenčka a nový majitel musí mít sjednané povinné ručení.
Doplňuji:
Vyřešili jsme to tak, že já, když jsem si jel pro traktor, jsem mu dal plnou moc a zelenou kartu, podepsali jsme smlouvu, on to přehlásil a doklady potom poslal doporučeně poštou. Evidenčku nechal udělat on před převzetím traktoru.

zzzlatokopka

Je v tom strašný zmatek, zavolej na úřad, na ten na který chceš jít, a zeptej se tam, neptej se vrátné, ptej se někoho výš postaveného.

Než ty úřady začnou fungovat stejně, chvíli potrvá, mají v tom opravdu bordel:-(((

Má to být „sjednocení fungování“ ovšem opak je pravdou:-((( Také by mělo jít auto přihlásit kdekoliv, stejně jako třeba žádaš o vydánní OP, také můžeš kdekoliv, jenže než to bude fungovat na 100%, tak to potvá:-(((

jana91

Uz jsem dnes byla v Brne a tam me tedy vyhodili… Ted se divam ze prodavajici vozu ma trvale bydliste, resp. „misto trvaleho nebo poloveneho pobytu/sidlo“ ve Zdaru nad Sazavou (80km od Brna). Ale auto ma prazske znacky a na velkem TP je razitko ze Stare Boleslavy (Praha). Musim tedy do zdaru na urad nebo do prahy? A pokud do prahy, lze prihlaseni provest i korespondencne?

Hykam

Do Staré Boleslavi, dohodněte se, ať přepis udělá prodávající, dejte mu plnou moc (úředně ověřenou), zelenou kartu a ať Vám to potom pošle. SPZ, pokud budete chtít Brněnskou, si vyměníte už na svém úřadu v Brně.

jana91

Plnou moc jsem mela napsanou na sebe, jako kupujiciho. Jinak už je to vyřízené. Volala jsem na urad a vse zjistila. Vozidlo bylo hlášené v praze, ale já ho musela přihlásít na úřad v místě bydliště prodavajiciho, tedy ZDAR N/S a ne praha, resp. stara boleslav. Pokud priste auto prodam ja, jako brnacka, tak bude muset kupujici na urad v BRNE i kdyz je ted auto hlasene ve Ždaru. Atd atd.)