Avatar uživatele
jana91

Jak prihlasit ojete auto „po novu“?

ahoj vsichni, mam nove auto, hotovou evidencni kontrolu a zitra pujdu na urad prihlasit auto. Co vse s sebou? Kupni smlouvu, velky i maly TP, plnou moc prodavajiciho, ze za nej mohu odhlasit auto, zelenou kartu a to je vse? Hlavne me zajima jestli potrebuju s sebou vzit SPZ? Mam totiz prazske znacky ale bydlim v Brne. Dekuji vsem za nazory.)
Doplňuji:
Takze spz s sebou mit pnemusim. Ale pokud bych chtela brnenskou SPZ predpokladam, ze je to placene?

Dale me zajima ta prislusnost uradu. Prodavajici mi rekl, ze mohu prihlasit bud v miste prodavajiciho nebo v miste kupujiciho (tedy v mem pripade v Brne, kam i planuji jit). Jak to tedy presne je? Docela jste me vylekali, prece jen Praha neni za rohem.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3312 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
brillant

Viz http://www.mdcr­.cz/cs/Silnic­ni_doprava/Do­voz_registrace_a_schva­lovani_vozidel/zme­ny_v_registra­ci_2015/Změny+v+re­gistraci+vozi­del+po+1.+1.+2015­.htm

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Funna

taky se mi zdá docela podivné, hlásit auto v místě bydliště původního vlastníka…a co je ještě divnější, na těhle stránkách https://portal­.gov.cz/portal/ob­can/situace/116/123/4­011.html#obsah , je v bodě 8 napsáno něco jiného, než je v odkazu od Brillant…takže si nejspíš zajdi, nebo zavolej tam k vám, tam ti to řeknou…přece rovnou nepojedeš 200km do práglu…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
klumprt

Značky si můžete ponechat pražské. A jezdit po Brně s Áčkem. Jestli chcete 🙂

Jinak vše podstatné je v odkaze uživatele brillant. K přihlášení by mělo dojít tam, odkud se auto prodává, tedy zřejmě v Praze! Plná moc musí být úředně ověřená!
Doplňuji:
Tak jsem čuměl asi půlhodiny jako vejr do zákona č. 56/2001 Sb. ve znění účinném od 1.1.2015, jak je odkazován na stránce brillantově a nic jsem tam o příslušnosti toho nebo onoho úřadu nenašel. Což by mohlo znamenat, že možné je obojí. Tomu nasvědčuje i to, že vlastně asi už funguje ten zatrolený nový registr, jak kolem toho bylo svého času tolik řečí, takže vlastně je možné dělat zápisy změn v podstatě kdekoli.

V případě vyžádané výměny značek se myslím platí cena těch značek, což je nějakých pár set.

Upravil/a: klumprt

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hykam

Asi před měsícem jsem kuoval starší traktor, vzdálenost téměř 400 km, kamarádka dělá na evidenci vozidel, takže informace jsem měl z první ruky.
Jedna možnost je, že se oba dva dostavíte na úřad, kde je vozidlo momentálně hlášeno a tam se přehlásí přímo na nového majitele, druhá možnost je, že jede tomu druhému dá úředně ověřenou plnou moc a ten to na tom a samém úřadě vyřídí, takže vždy na úřadě prodávajícího. Značky zůstavají, za poplatek je možné si je vyměnit již na svém příslušném úřadu. Při přepisu musí být provedena evidenčka a nový majitel musí mít sjednané povinné ručení.
Doplňuji:
Vyřešili jsme to tak, že já, když jsem si jel pro traktor, jsem mu dal plnou moc a zelenou kartu, podepsali jsme smlouvu, on to přehlásil a doklady potom poslal doporučeně poštou. Evidenčku nechal udělat on před převzetím traktoru.

Upravil/a: Hykam

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zzzlatokopka

Je v tom strašný zmatek, zavolej na úřad, na ten na který chceš jít, a zeptej se tam, neptej se vrátné, ptej se někoho výš postaveného.

Než ty úřady začnou fungovat stejně, chvíli potrvá, mají v tom opravdu bordel:-(((

Má to být „sjednocení fungování“ ovšem opak je pravdou:-((( Také by mělo jít auto přihlásit kdekoliv, stejně jako třeba žádaš o vydánní OP, také můžeš kdekoliv, jenže než to bude fungovat na 100%, tak to potvá:-(((

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
jana91

Uz jsem dnes byla v Brne a tam me tedy vyhodili… Ted se divam ze prodavajici vozu ma trvale bydliste, resp. „misto trvaleho nebo poloveneho pobytu/sidlo“ ve Zdaru nad Sazavou (80km od Brna). Ale auto ma prazske znacky a na velkem TP je razitko ze Stare Boleslavy (Praha). Musim tedy do zdaru na urad nebo do prahy? A pokud do prahy, lze prihlaseni provest i korespondencne?

před 3311 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Hykam

Do Staré Boleslavi, dohodněte se, ať přepis udělá prodávající, dejte mu plnou moc (úředně ověřenou), zelenou kartu a ať Vám to potom pošle. SPZ, pokud budete chtít Brněnskou, si vyměníte už na svém úřadu v Brně.

před 3311 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
jana91

Plnou moc jsem mela napsanou na sebe, jako kupujiciho. Jinak už je to vyřízené. Volala jsem na urad a vse zjistila. Vozidlo bylo hlášené v praze, ale já ho musela přihlásít na úřad v místě bydliště prodavajiciho, tedy ZDAR N/S a ne praha, resp. stara boleslav. Pokud priste auto prodam ja, jako brnacka, tak bude muset kupujici na urad v BRNE i kdyz je ted auto hlasene ve Ždaru. Atd atd.)

před 3311 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek