Neyo Czech

Jak přidělám monitor na zeď bez vrtání?

Dobrý den, nedávno jsem dělal rekonstrukci pokoje a nechtěl bych si vrtat do zdi, zajímá mě, jestli by nešlo nějak přidělat monitor na zeď bez vrtání.

Odpovědi
Filip84

Samozřejmě, že ano, proč by to nemělo jít?

Existují stavební lepidla, a ano, existují lepidla, která unesou i nějakou tu konsoli, co unese monitor. Informuj se ve stavebninách, nebo u dobrého materialisty (rozšířený drogistický sortiment).

Je tam ale větší risiko, samozřejmě.

I když dodržíš, co výrobce lepidla uvádí, odstraníš malbu, zdrsníš povrh atp., tak je násobně větší risiko, že se řádné slepení prostě nepodaří, a že se to projeví až časem, než, že vypadne adekvátní hmoždinka ze zdiva. Samozřejmě, vhodná hmoždinka pro daný typ zdiva, správná díra, atp.

Jiří Bohumil

Pochopitelně, je možné přilepit třeba Mamutem, buďto přímo, nebo třeba odnímatelně, pomocí „suchých zipů“. Ovšem povrch musí být zbaven malby a musí být pevný a soudržný. A záleží rovněž na hmotnosti monitoru.
Ale nevidím důvod, proč nepoužít hmoždiny a polohovatelný držák (třeba na TV). Dírky po hmoždinách, v případě demontáže, jsou snadno odstranitelné (sádra) a nic není poznat.

cochee

Tak že mi spadne věc za několik tisíc jen proto, že jsem líný vyvrtat 4 díry, to bych fakt neriskoval.