Avatar uživatele
Neyo Czech

Jak přidělám monitor na zeď bez vrtání?

Dobrý den, nedávno jsem dělal rekonstrukci pokoje a nechtěl bych si vrtat do zdi, zajímá mě, jestli by nešlo nějak přidělat monitor na zeď bez vrtání.

Zajímavá 0 před 641 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Filip84

Samozřejmě, že ano, proč by to nemělo jít?

Existují stavební lepidla, a ano, existují lepidla, která unesou i nějakou tu konsoli, co unese monitor. Informuj se ve stavebninách, nebo u dobrého materialisty (rozšířený drogistický sortiment).

Je tam ale větší risiko, samozřejmě.

I když dodržíš, co výrobce lepidla uvádí, odstraníš malbu, zdrsníš povrh atp., tak je násobně větší risiko, že se řádné slepení prostě nepodaří, a že se to projeví až časem, než, že vypadne adekvátní hmoždinka ze zdiva. Samozřejmě, vhodná hmoždinka pro daný typ zdiva, správná díra, atp.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Jiří Bohumil

Pochopitelně, je možné přilepit třeba Mamutem, buďto přímo, nebo třeba odnímatelně, pomocí „suchých zipů“. Ovšem povrch musí být zbaven malby a musí být pevný a soudržný. A záleží rovněž na hmotnosti monitoru.
Ale nevidím důvod, proč nepoužít hmoždiny a polohovatelný držák (třeba na TV). Dírky po hmoždinách, v případě demontáže, jsou snadno odstranitelné (sádra) a nic není poznat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cochee

Tak že mi spadne věc za několik tisíc jen proto, že jsem líný vyvrtat 4 díry, to bych fakt neriskoval.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Elektronika