Jak přidat do přenosného programu fonty nezávisle na Windows?

Už jsem tady tuto otázku dával, ale stále je nevyřešená. Dokonce i na PC poradně bez výsledku. Vypadá to, že je to otázka za všechny prachy. Máte nějaký portable grafický program, který nosíte na flashce (např. Photoshop, Corel, Gimp atd.) Zároveň máte i nějaké své oblíbené fonty (písma), které v něm používáte. Jenže ty musí být nainstalované ve Windows/Fonts, aby se vám zobrazily v nabídce. Vezmete si flashku a píchnete ji do PC, kde se díky administrátorským právům do Windows nedostanete. Jak to tedy udělat, abyste mohli mít fonty na flashce a nezávisle na Windows by se vám načetly v programu?

Nejlepší odpověď
Bedy

Pokud ta písma v počítači nainstalovaná nejsou, nelze je jinde použít. takže buď požádat administrátora nebo uživatele s administrátor­skými právy, abyste mohl nainstalovat ta písma nebo to vydržet bez nich.

To bych spíš doporučoval si vzít nějakou Live distribuci uživatelsky přívětivý linuxový distribuce, třeba Xubuntu a nastartovat si to z flešky a „normálně“ používat…
Doplňuji:
Vždyť jo… ale jestli Váš návod funguje, tak bude tazatel a ostatní rádi. Já o této možnosti nevěděl.

Další odpovědi
anonym

GIMP Gimp je ochoten celkem úspěšně zkousnout kdejaká písma, jen se mu pro ně musí vytvořit správný adresář. Ten je potřeba pojmenovat (překvapivě) Fonts a u verze 2.0 a výš se umístí na adresu GIMPPortable\Ap­p\gimp\share\gim­p\2.0\ http://zmodra­lly.blog.cz/0912/jak-na-pisma
Každá portable aplikace to bude mít pravděpodobně jinak. Univerzálně mít fonty pro všechny portable nebude.
-
Bedy, ptá se na portable a ne na PC.