Jak přibrat?

Mám opačný problém než většina lidí – jim se nedaří shodit, mně se nedaří přibrat. Mám nějakou funkční poruchu střev (potvrzeno doktorkou) a rychlý metabolismus. Při 176 cm vážím už několik let průměrně 64 kg (+/- kilo). Jak mám efektivně a hlavně zdravě přibrat?

Nejlepší odpověď
Damiana

Pochopitelně zanést si cévy škodlivinami a tukem a snažit se „vypasit“ za každou cenu není správná cesta. Vždycky budou lidé různí. Ostatně, jak by tlustí bez hubených viděli nějaký rozdíl a naopak? Máš to tak zkrátka dáno a tak to zbytečně neřeš, pokud tě to neomezuje vyloženě zdravotně. Zaměř se na jídelníček s vyšším obsahem bílkovin a sacharidů – zejména v podobě drůbežího masa, sýrů, mléka a těstovin a rýže. K tomu je jako stvořená italská kuchyně.
A pro „inspiraci“ s nadhledem tu mám ještě toto:

  • Potraviny a nápoje označené jako „light“, „nízkotučné“ jsou vyhozené peníze.
  • Na dezert je vždy vhodná doba.
  • Žádné balení sušenek není dost velké.
  • Místo kuřete upeč kachnu. Nebo dvě.
  • Husa s nádivkou může být zajímavý předkrm.
  • Zelenina je hezká dekorace.
  • Jíst před spaním není nevhodné.
  • Obyčejné mléko se dá nahradit Salkem.
  • Jídlo servíruj na velkých talířích, nestyď se si přidat.
  • Nikdy nebuď líný dojít si do večerky pro čokoládu.
  • Vždy dojídej. I po druhých.

A nakonec jedna přímo od Homera Simpsona:
Pokud si někdy nebudeš jistý – přejeď vybranou potravinou papír a pokud zprůhlední, jsi na dobré cestě!
🙂

Další odpovědi
Drap

Vyváženou a kalorickou stravou. Doporučuji navštívit dietologa

SeptikB

Nejsem si jistý, jestli to pravdu JE problém. Výpočet BMI (Index tělesné hnotnosti) udává při výšce 176cm „normální hmotnost“ 57–77 kg. Abyste byl zařazen do sekce „podváha“ (která má nějaký zdravotní dopad, podobně jako nadváha), musel byste vážit méně. Tak špatně na tom tedy nejste, takže si užívejte výhod své malé váhy a choďte třeba provokovat lidi snažící se zhubnout tím, že si před nima dáte šestichodový oběd 😉

anonym

Ty brďo s tím nic nenaděláš, nikdo to neví. Můžu sežrat 5 kilo za den a nepřiberu. Tučné pokrmy mají být zdaněny jako daň z přejídání. To jsem zvědav kdo nás bude mrtvé uklízet když se zvyšují požadavky na pracovní výkon.

ReHu

Podle Damiany možná přibereš, ale asi tak tuk.

Ber to tak, že svaly jou těžší, než tuk a tělo pak i lépe vypadá.

Po zkušenostech doporučuji navštěvovat posilovnu a kvalitní proteiny.
Protože asi nebuce možné jíst tolik kvalitního masa, je vhodné doplnit potřebné množství kvalitním proteinovým práškem. A to co nejčistším.

http://www.od­povedi.cz/vyh­ledat?ie=UTF-8&cx=01759792­7737963345235%3Alv-gxwjxnxe&cof=­FORID%3A11&ci=­&q=jak+p%C5%99i­brat+na+v%C3%A1ze

briketka10

Damiano hovoříš za mně jím před spaním, sním celou velkou st.pečeť, čím víc tím líp..