Petr Jambor

Jak při vaření nahradit bobkový list?

V receptů je uveden bobkový list, ale nemám ho

Odpovědi
annas

Bobkový list patří mezi divoké koření Pokud jej nemáte, tak vynechte.

Dává se i do tzv bouquet garni spolu s tymiánem, petrželkou a celerem.. Vymysleli Francouzi, je to zelená kytička, která se přidává např. do polévek.

Zkuste přidat špetku tymiánu, ale opravdu opatrně, je hodně aromatický.

Dost často se dívám na recepty v TV, kuchaři tvrdí, že někdy je třeba improvizovat. či experimentovat. Ale všeho s mírou.

Mc Merkurion

… záleží co vaříš, ve většině případů to holt bude bez něj, furt lepší, než nějaká náhražka …

iceT

No tak ho tam nedávej, ono se nic nestane. Taky nedávám, když nemusím.
Kamrádka vaří čočku na kyselo s bobkovým listem a mě to nechutná. Do hrachové kaše prý taky přijde majoránka, zkusila jsem jednou a od majoránky upustila. Pokud nemusím, nedávám do jídla ani česnek, do bramboráku a do česnečky ano, ale jinak ne.

Hufnágl

Jsou jídla, bez kterých se bobkový list neobejde. A já řeším nedostatek koření tak, že zaklepu u sousedů a poprosím o to, co mi doma chybí a je nepostradatelné v kuchyni.

da ny

Náhradu bobkového listu např. v rajské omáčce a některých dalších pokrmech
neznám. Vaření bych odložila, až bude k dispozici.
Jistě bude vše, co uvaříte celkem chutné i bez bobkového listu.
Pokud je součástí přípravy luštěninového pokrmu (zelené čočky), připravíte
Se O možné odstranění/omezení nadýmavosti a snadnější stravitelnosti.