SickBreed

Jak přeživá izolovaný kmen 50 lidí?

Jedná se North sentinel tribe, kmen přežívající izolovaně na ostrově u indického pobřeží. Jedná se o primitivy agresivně reagující na jakýkoli pokus o kontakt z okolního světa. Sběrači a rybáři. Nebyl prokázán vynález ohně nebo zemědělství. Neidentifikovatelný jazyk. Co je zajímavé je fakt, že je jich odhadem kolem 40–60ti. Neměli by teoreticky být silně zdegenerovaní vlivem příbuzenského křížení?

Odpovědi
Kepler

Jak píšeš, příbuzenské reprodukce takové následky mívají. Je otázka jak velké následky to může mít. A jestli tu a tam přece jenom nepřibude čerstvá krev odjinud. Divil bych se, kdyby tomu tak nebylo.