smutá

Jak přežít po smrti mamžela?

S manželem jsme obývali rod.domek,který jsme odkoupil v roce 2007od obnv.V březnu manžel náhle zemřel(53).Proč musím dělat odhad-Nikdo nám nic nedal zadarmo-manžel zemřel a nikoho nezajímá,že nemám peníze na splácení-důchod na rok?Protože némám roky?Vše je špatně-50-ti leté vdovy si mohou hledat místečko pod mostem-.(Děti opustili hnízdo,nemůžu donekonečna chtít po dětech,aby mě financovali-také mají svůj život.A platy jsou tak nízké…)

Nejlepší odpověď
led

Žiaľ aj v takejto smutnej chvíli musím trochu oponovať.
Zo zákona, neviem že by bol zrušený, tak ako rodič je povinný sa starať o dieťa do stanoveného roku jeho života (na Slovensku je to 25 rokov dieťaťa), tak isto aj dieťa, zárobkovo činné, je povinné postarať sa o rodiča.
Je to tvrdý zákon, ale má svoje opodstatnenie. určite sa tu nájde niekto, kto ten zákon bude vedieť aj citovať.
Bez ohľadu na zákon, obyčajná ľudskosť to dieťaťu velí.
Doplňuji:
Dieťa, neznamená dieťa zárobkovo neschopné, ale dospelý človek s vlastným príjmom snáď je schopný svojim rodičom pomôcť.

Další odpovědi
anonym

Dobrý den.
Neovdověla jsem, ale rozvedla se. Má zkušenost je, že spoléhat může člověk jenom sám na sebe. Formulace: vyřešit něco spolu s dětmi – ta se týká většinou lidí, kteří opravdový problém ještě neřešili. Většinou je totiž nakonec člověk téměř na všechno sám.
Když Vám někdo nabídne pomoc, tak si ji většinou nechá draze zaplatit. Hledat „ryzí“ charakter, zrovna když ho potřebujete, to je opravdu hledání jehly v kupce sena.
Mohu Vám doporučit jediné: nevzdávat se a rvát se o každou minutu Vašeho života. Nejparadoxnější na tom všem je, že nějaké řešení se pokaždé najde. Jen je při tom všem nutno pečlivě zvažovat, jestli je to také řešení správné a zda Vás nějaká rychlá půjčka nebo pomoc nedostane do problémů ještě horších. Výborné je mít někoho, s kým můžete svoje problémy čas od času probrat a ujasnit si, jestli Vaše možnosti řešení jsou ty správné.
Nedržte se toho, že musíte žít život stejně jako doposud. Se změnami se smiřuje hodně těžko, ale nakonec nás právě ty posouvají dál a umožňují nám nalézt si nový směr a nový způsob života.
Pokud potřebujete ze sebe tyhle problémy dostat a popovídat si, písněte mi do interní pošty. Nebojte, jsem kartářka. Svých problémů jsem si užila dost, takže moc dobře tuším, čím si procházíte.

tom004

I děti mají vyživovací povinnost vůči rodičům.

http://is.muni­.cz/do/1499/el/es­tud/praf/ps07/r_pra­vo/texty/pdf/02vy­zivne/vyzivova­ci_povinnost_de­ti_k_rodicum.pdf

Drap

Bohužel, takováto je současná situace. Led má pravdu,určitě se podaří společně s dětmi najít nějaké vhodné řešení. I když i některé mladé rodiny to mají velmi obtížné, tak pokud se chce, tak je to řešitelné , třeba přestěhováním dětí k rodiči či naopak. Další možností je prodat domek a zajistit si malý vhodný byt a se zbytkem peněz hospodařit.
Přeji hodně štěstí, a co nejrychlejšího nalezení vhodného řešení.

anonym

Sama a v rodinnem dome ? Tak myslim, ze na stezovani nemate duvod.
Ale jinak je to smutna udalost . Ja jen nepochopim lidi, kteri maji dum, zahradu , auto , internet …a jeste si stezuji " na ceskou " politiku , jak je vse drahe.
Prominte. -iv-

ReHu

Nemáte peníze na splácení čeho? Hypotéky?
A ptáte se, jak si zvýšit příjem financí nebo na co?
Bez ironie.
Manžel mi neumřel, ale vystěhovala jsem mužskýho a sama platím hypotéku a postupně rekonstruuji barák. Věkově budeme přibližně na stejno.
Nevfím, na co přesně se ptáte, jak přežít je velmi široký pojem. A stěžování si moc nepomůže.