:/

Jak přežít hodinu TV?

Dobrý den. Jsem na 2. stupni ZŠ a naprosto nenávidím tělocvik. Nic mi nejde, nebaví mě to a navíc ho naše třída má z vyšší třídou, kde jsou úplní blbci. Furt mě pomlouvají a smějou se mi. Za každou promeškanou hodinu jsem rád. Proto se chci zeptat, jak zvládnout hodinu TV když mi nejde sport a jak se vypořádat s těmi posměváčky? Prosím pište. Děkuju předem.

Odpovědi
Mravenec

Já to taky neměl rád, nebaví mě míčové hry a stále jsme je hrávali. Ale nedá se nic dělat, musíš to nějak přežít. Spočítej, kolik můžeš zameškat a necvičit a podle toho se přizpůsob.

elkon

Nebuď „zabedněnej“ a snaž se. Nemusí být z tebe šampion, ale pohyb je zdravý.

Kelt

Pokud se neumíš přenášet v prostoru, procházet zdí, nebo se přemětit třeba v mouchu, tak hledej způsob, jak to udělat, aby ses cítil co nejlépe, a ta hodina TV tě nejvíce bavila. Co, kdyby ses díval na lidi kolem sebe jako na potenciální přátele, zajímavé lidi a pod. Nic tě to nebude stát a hodně získáš.

Dochy

Do… zas… reklama. Jsem přišel o rozepsanej příspěvek.

Také jsem TV nemusel. Spousta věcí mně nešla, věčně jsem byl poslední. Nic moc mně nebavilo. Pak jsem se vykašlal na to že jsem poslední a pokusil se soustředit na to, abych co mohu dělal správně. A začal jsem mít radost ne z toho že se něco nepovedlo ale za každou věc co jsem udělla poctivě tak jak jsem dokázal. časem jsem přestal být ten poslední.
Popravdě ale často záleží i na kolektivu co máš kolem sebe. A s tím Ti asi neporadím.

Lukáš Rusek

Je úplně pochopitelné, že některé předměty nás nezajímají tolik jako jiné. Nicméně, tělesná výchova (TV) je důležitá pro naše zdraví a fyzickou kondici. Zkusím ti nabídnout pár tipů, jak zvládnout hodinu TV a jak se vypořádat s těmi posměváčky.

  1. Komunikuj s učitelem/ učitelkou tělesné výchovy. Pokud ví, že ti tělesná výchova nedělá radost a že se ti nedaří, může ti nabídnout nějaké alternativy a pomoci ti zlepšit se. Může tě například přidělit nějaký speciální úkol, který ti bude lépe sedět.
  2. Hledej způsoby, jak se zlepšit. Možná se ti teď nedaří v některých sportech, ale nikdy není pozdě začít se učit nové dovednosti. Můžeš si najít tutoriály na YouTube nebo si najít někoho, kdo ti pomůže se zlepšit.
  3. Hledej podporu. Možná není jednoduché zvládat tělesnou výchovu s lidmi, kteří ti posměšky dělají. Zkus si najít nějakého kamaráda nebo kamarádku, se kterým se můžeš cvičení společně zúčastnit. Když budete spolu, bude ti možná lépe.
  4. Najdi si aktivitu, která tě baví. Když se ti v tělesné výchově nedaří, můžeš si najít nějakou jinou aktivitu, kterou by sis mohl užít. Možná máte ve škole nějaký kroužek, který by ti vyhovoval nebo si můžeš najít aktivitu mimo školu.
  5. Neber si to osobně. Když se ti nedaří v tělesné výchově a někteří spolužáci ti posměšky dělají, neber si to osobně. Mohou se ti smát jen proto, že se jim zdá, že tě naštvou. Pokud budeš vypadat, že to není pro tebe problém, možná přestanou.
  6. Hledej podporu u ostatních. Když tě někdo pomlouvá, můžeš si najít podporu u jiných lidí ve třídě. Možná je někdo, kdo je s tebou solidární, ale prostě to neukazuje. Zkuste se navzájem podporovat.

Snad jsem ti pomohl :D

:/

Děkuju moc za odpovědi, moc si toho vážím.