redhead

Jak přežít do vejšky?

Chodím na střední školu, do třeťáku. Docela to utíká, ale opravdu se nemůžu dočkat čtvrťáku. Matura a konec! Svou školu totiž 2× nemusím. Hrozně se těším na vejšku, ale nevím, jak si „ukrátit čas“.

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Začni si už teď zpracovávat maturitní otázky, ale nikoliv formou slohové práce na 10 A4 stran, ale spíš formou „prezentace“ v LibreOffice Impress nebo Microsoft PowerPoint.

Tedy pouze v BODECH a každý bod okomentuj svými slovy.

U maturity máš 15 minut na přípravu dostaneš papír a tam si napíšeš záchytné body k tématu – takovou osnovu, podle které už mluvíš více méně z patra.

Dobré je si tu přípravu natáčet na kameru, aby jsi to viděla i z pohledu učitelů jak tvůj projev je či není „úrovně maturanta“.

Další odpovědi
venkovan

Ve škole zkus poslouchat co vyučující říká. Je to zajímavé kolikrát učitelé řeknou dobré ptákoviny. my jsme je potom psali na nástěnku – odpoledne po novém „vydání“ se do třídy učitelé tajně plížili, aby si přečetli svoje výroky.
Najdi si nějaké mimoškolní aktivity. Sporotvní aktivity uživíš celý život – jsou i sdružení mládeže které připravují akce na soboty a neděle. Zrovna včera mi poslali kamarádi různé akce na památkách apod.
A až budeš na vysoké, to se ti bude chtít zpátky do tře´táku. Uvidíš.

anonym

Střední školu sice sama za sebe „nemusíš“, ale po pravdě bude hodně záležet na prospěchu právě na ní, jestli se vůbec na svou vytouženou „vejšku“ dostaneš. Takže ani ne tak čtení pod lavicí, ale spíš více soustředění v předmětech. Když se nudíš, tak si k vyučované látce sama něco dohledej v knihovně nebo na internetu. Snaž se jít v předmětech víc do hloubky. Za prvé Tě to naučí samostudiu, které se Ti na vysoké škole obzvlášť hodí, a za druhé získáš řadu informací, které určitě každý pedagog rád ocení.

baghira

Pokud nemáš problém s prospěchem nebo chováním, navrhuju čtení pod lavicí. Sice záleží na vyučujícím, ale jinak je to celkem bezproblémové. Na využití mimoškolního času snad rady nepotřebuješ.