bolak

Jak převést TXT s nahečmanejma slovama na normální TXT?

Mám tu TXT soubor, kterej když otevřu (přes F4), tak obsah je v takovým stylu, že jednotlivý slova jsou od sebe oddělený takovýma čtverečkama a na každým řádku je těch slov nahečmanejch asi 150, ale když to otevřu přes F3, tak je každý slovo normálně na jednom řádku, a takhle přesně já potřebuju aby to bylo (aby pokud soubor otevřu přes F4, bylo každé slovo na jiném řádku). Jde to nějak jednoduše převést?

PS: Zatím jsem to dělal tak, že jsem to otevřel přes F3, pak to zkopíroval, vložil do excelu, znovu zkopíroval a vložil zpátky do textovýho soboru. Takhle to normálně jde, ale je to moc zdlouhavý, navíc excel má limit jenom nějakejch 65.000 řádků, což je špatný…

Odpovědi
jpau

I když bude možná moje odpověď pro někoho pobuřující, stejně to zkusím.

Otevři si text v MS Word, stiskni alt+F11. V horní liště vyber Insert → Module. V levo by se ti měl objevit takový strom a u něj ikonka čehosi, co vypadá jako „pavouk“. To rozklikni a zkopíruj tam text níže.

sub makro1()
For Each rng_story In ActiveDocumen­t.StoryRanges
With rng_story.Find
.text = „SEM ZADEJ CO BUDEŠ NAHRAZOVAT“
.Replacement.text = Chr(13)
.Wrap = wdFindContinue
.Execute Replace:=wdRe­placeAll
End With
Next rng_story
end sub

Namísto SEM ZADEJ CO BUDEŠ NAHRAZOVAT ty znaky, co ti oddělují jednotlivá slova (kostičky mohou být kvůli kódování problematické, proto bych napřed pomocí Ctrl+F nahradil kostičky např. za #^# a kódem zpracoval tento řetězec).
Ctrl+S, zavři okno, přejdi zpět do Wordu.

Nyní Alt+F8, vyber makro1, dej spustit a mělo by ti to odřátkovat jednotlivé položky. V podstatě to nedělá nic jiného, než že to projde celý text a vybraný řetězec to nahradí ascii 13, tzn. to vyrobí odřádkování. Takže pokud máš něčím oddělená jednotlivá slova, tak to tam místo něčeho vloží return – výsledkem by mělo být to, že každé slovo bude na jiném řádku.

Have fun!

bolak

Tak dobrý, už nemusíte odpovídat, už jsem to vyřešil. Stačilo otevřít ve Wordpadu a opět uložit, to bych ani nevěřil, že to jde takhle jednoduše :)