Hufnágl

Jak převést tintily vantily na české koruny?

Mám asi 1000 tintilů vantilů a chci je převést na české koruny, ale nenašel jsem banku, směnárnu, která by to směnila. Poradíte?

Nejlepší odpověď
Kepler

Jeden tintil vantil je podle současného kurzu 11 filérů, ale tato dílčí měna už byla zrušena. Jediná banka, která je přijímá je v Šuajrá strágom, ale jen jednou ročně 30. února.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Justin1

Ten název „Šuajrá strágom“ mi připomíná dadštinu, jak tam je to přísloví „Mátłatłi hijál šuajrá` strákong“, které znamená „Stokrát nic umořilo krávu“.

http://a.da.mek­.sweb.cz/lang/dad/ho­vory_h.htm

Justin1

Kepler: To mi připomíná Červeného trpaslíka.

„Je to asi pětadvacet glimbartů daleko.“
„Co je glimbart?“
„Padesát nanoteků.“
„To sis právě vymyslel.“
„Né!“

Kepler

Asi tak…:-))