Paranormal

Jak převést soubory ze Sketche (.sketch)?

Zdravím, potřeboval bych poradit nějaký freeware (zdarma) program na převod souborů ze Sketche (.sketch) třeba do PDF :)
Díky moc.

Doplněk: Jedná se o tohle http://www.sket­chapp.com

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

do pdf těžko převedeš 3D formát,jestli se ti jedná o výkresy vytvořené ve SketchUpu,pak doporučím si přečíst zde:http://www.mi­kac.cz/3D-free-cad-sketchup-frame.html je odkaz na převod do PDF: http://www.ren­derplus.com/wp2/wk/­RPS_3D_PDF.htm
…jsou na to různý pluginy,ale v češtině free neseženeš nic (natož na PDF),jestli chceš vědět víc,písni na vnitřní poštu,dám ti víc info o SketchUpu…
doplňuji:
někde byl plugin na převod do CAD,a z toho by se PDF dalo udělat…
>>> otázka? nač převod do pdf?

Další odpovědi
gecco

.sketch je vektorová grafika – nelze jednoduše rovnou ´vytisknout´ (převést do .pdf)…
😉
Nech si soubory poslat exportované buďto přímo do .pdf a nebo do bitmapové grafiky (.jpg, .bmp …), kterou do .pdf zkonvertuješ snadno…
😉

Mc Merkurion

no takto je potom vo něčem jiném,my vo voze a ty o koze…

Paranormal

Aha, no dobře takže?? Jak by jste to vyřešil? :D

Mc Merkurion

SketchUp a sketch je uoplně něco jinýho,vo tom druhým,jsem ještě před čtvrthodinou nevěděl…

Paranormal

Grafik chce dělat webdesing v tomto programu, a abych z toho pak mohl udělat web tak to potřebuji nějak získat v jiném formátu jelikož já sketch program nemám.

gecco

Už jsem ti to napsal – ať ti to zkonvertuje (Export) rovnou ze Sketche do formátu, s nímž budeš pracovat ty…
😉

BTW – ty děláš webdesign z .pdf???

Paranormal

On dělá web desing a já si ho musím nějak převzít a pracovat s ním a jelikož nemám sketch a žádný jiný placený program, který se souborem sketch umí pracovat tak asi ano pracuji s PDF, nic lepšího mě nenapadá.

gecco

  1. …"a já si ho musím nějak převzít "… – a to mne právě zaráží, že přebíráš v podstatě tisky a ne nějaký editovatelný formát (ať už používáš jakýchceš soft)
  2. JEŠTĚ JEDNOU – nech si ty soubory dotyčným designérem vyexportovat ve formátu, který načteš…!

Paranormal

Dobře chápu, a ještě jednou se ptám co by jsi mi tedy doporučil? Jaký software a jaký typ souboru (pro daný software) :)

Mc Merkurion

něpanimaju pa anglicky,ale na tom webu,co jsi udal,je ve FAQ něco psáno o převodu do adobe…

gecco

Aha, nechápeš…
:-O
___
Popíšu to příkladem – pokud ti bude posílat např. obrázky (a ty je potřebuješ ve formátu .jpg či .png), nech si je rovnou vyexportovat do patřičného formátu (.jpg či .png daných parametrů – hloubka barev, rozlišení…) a ty použij…
Sice i tak půjde o degradaci původní vektorové grafiky, ale ta degradace nebude tak ´hrozná´, jako při exportu do .pdf…

Paranormal

Já sem kretén, zase sem to skomolil. Samozřejmě že myslím PNG né PDF. Ježiš marjá :D Nechápu kde sem sebral PDF. sorry hoši.

gecco

Výborně – tak už si rozumíme…
😉
Ať ti export (podle tvých parametrů) udělá rovnou ten designér ve Sketchi, vektorovou grafiku nějakým jednoduchým softem do bitmapové nezkonvertuješ…
😉

Paranormal

jj napíšu mu :) uvidíme jak se mu to povede :) Díky moc

gecco

Nemáš zač…
Sketch určitě podporuje export do .jpg, .png, .tiff…
😉

Paranormal

Tak, napsal sem mu a prý ne? Prý to ukládá jen soubory v .sketch jiné to neexportuje takže problém pokračuje :D

Mc Merkurion

kecá: „Výsledek je možné uložit ve formátu JPEG nebo PNG.“ http://www.sta­huj.centrum.cz/gra­fika_a_design/tvor­ba_grafiky/os­tatni/instant-photo-sketch/?&g%5Boz%­5D=2.2 nebo zde: „Editor zatím neumí bohužel nativně číst AI (Adobe Illustrator) soubory, poradí si však se standardními EPS, SVG a PDF formáty. Do stejných formátů dokáže také exportovat, včetně samozřejmě klasických rastrových formátů“ http://jablic­kar.cz/recenze-sketch-pro-mac-velka-konkurence-pro-illustrator/