Morpheus

Jak převést MAC adresu na popis zařízení?

Mám routr RT-N65U,který zobrazuje přihlášená zařízení pod Mac adresou. Některé se ale zobrazí jako: „HP, WL-500gP“ atd… Tablet,telefony a TV jen jako Mac adresa.Pro lepší pohodu,kontrolu přihlášených zařízení bych chtěl všechny pojmenovat.

Odpovědi
setapouch

Nevím jak konkrétně tento router, ale obvykle to funguje tak, že si system otestuje vzdálené zařízení na otevřené porty a co na nich naslouchá. A na základě toho a své vnitřní DB si identifikuje co by to mohlo být.

anonym

Zkus najít v nastavení zařízení Rename (přejmenovat). Buď lze nebo nelze.

Morpheus

Co je DB? Dá se doplňit a upravit?

Dochy

DB – databaze

Dochy

osobně předpokládám, že si vezme název zařízení přímo od něj ze služby windowsáckého sdílení souborů… (wins nebo netbios či co to je…)