Jaro500

Jak převést knihu ve formátu PDF do formátu .mobi?

Odpovědi
dubraro

Těžko. Zvlášť pokud je do PDF naskenovaná. Pak se musí:

  • skeny upravit (prg. Scan Tailor, volný)
  • provést OCR, převod obrázků na text (prg. Abbyy Fine Reader, velmi drahý)
  • načíst do Wordu nebo LibreWriteru, tam opravit chyby, vložit obrázky, naformátovat
  • převést do MOBI (prg. Calibre, volný).

To celé je práce pro zručného grafika na několik dnů.

Přímý převod z PDF do MOBI pomocí Calibre, jak píše led, je možný pouze pokud:

  • PDF má tzv. textovou vrstvu, tedy nevzniklo skenováním ale převodem z editovatelného formátu
  • text nemá diakritická znaménka, češtinu Calibre spolehlivě zničí

a i tak výsledný MOBI je jen holý text, bez formátování a obrázků.

ivzez

Formát PDF není určen k dalším úpravám ani převodům.
Můžete zkusit některé konventory, ale výsledek je málokdy použitelný.
Podle mne by bylo lepší si knihu sehnat v požadovaném formátu.

led

Pomocou voľného programu Calibre
http://www.slu­necnice.cz/sw/ca­libre/
http://www.sta­huj.centrum.cz/pod­nikani_a_domac­nost/databaze/os­tatni/calibre/
Calibre podporuje široké spektrum formátů elektronických knih, mezi nimiž lze jednotlivá díla konvertovat. Jako zdrojové formáty lze použít CBZ, CBR, CBC, CHM, EPUB, FB2, HTML, LIT, LRF, MOBI, ODT, PDF, PRC, PDB, PML, RB, RTF, TCR, TXT. Knihy pak lze v programu převést do formátů EPUB, FB2, OEB, LIT, LRF, MOBI, PDB, PML, RB, PDF, TCR, TXT. Při konverzi si můžete zvolit mnoho parametrů.

led

pre dubraro,
„i tak výsledný MOBI je jen holý text, bez formátování a obrázků“ nesúhlasím, bežne si robím konverziu z pdf do mobi, epub, prípadne do doc a nemám problémy.
S konverziou textu z obrázku v pdf máte pravdu, toto sa bez ocr nezvláda.