Hufnágl

Jak převést data z HDD (SATA) data do NTB s OS W10?

Odešel mi zdroj v PC (OS Vista) a potřeboval bych stáhnout data z HDD (sata) do notebooku s W10. Je nějaká možnost jak toho docílit?

Astaroth47
Píšeš, že pokud použiji redukci, která je v odkazu, tak by nebyl problém stáhnout data i přesto, že jsou rozdílné OS? Pokud ano, bylo by to fajn. Děkuji ti za dobrý tip. Pokud bys měl nějakou poznámku, tak ji vlož do diskuze.

Je.
Přes redukci SATA – USB.
Přes eSATA – SATA kabel.
Zapojit HDD z PC do notebooku.
Zapojit HDD z PC do jinýho PC.
Zapojit HDD z PC jako exterák.
Zapojit HDD z PC do NAS.

Nejlepší odpověď
anonym

Je.
Přes redukci SATA – USB.
Přes eSATA – SATA kabel.
Zapojit HDD z PC do notebooku.
Zapojit HDD z PC do jinýho PC.
Zapojit HDD z PC jako exterák.
Zapojit HDD z PC do NAS.

Další odpovědi
Edison

Zkopírováním to půjde hladce.

elkon

Jak píše Edison, nebo vyměnit zdroj, je to otázka čtvrt hodiny práce.

Hlada

Nejjednodušší a nejlevnější je koupit použitý zdroj.
Můžeš koupit soupravu konvertoru se zdrojem, to je ale podstatně dražší.
https://www.al­za.cz/redukce-usb2-0-na-ide-a-sata-d118670.htm?kam­pan=skpla_alza_pris­lusenstvi_kabe­ly-a-konektory_reduk­ce_usb&utm_sou­rce=sklik&utm_me­dium=cpc&utm_cam­paign=skl1_(PLA)+-+Alza_Prislusen­stvi_~66002452~

Jestli nespěcháš, tak z Číny by to vyšlo levněji.
https://www.a­liexpress.com/i­tem/4000482942356­.html?spm=a2g0o­.productlist.0­.0.4be478f10Ip­TRK&algo_pvid=1dbd­f0d7-b729-46fb-afaf-375d88708b89&­algo_expid=1dbdf0d7-b729-46fb-afaf-375d88708b89-4&btsid=0ab6f­b8815898429915764800e33f­8&ws_ab_test=se­archweb0_0,se­archweb201602_­,searchweb201603_

Dochy

„Astaroth47
Píšeš, že pokud použiji redukci, která je v odkazu, tak by nebyl problém stáhnout data i přesto, že jsou rozdílné OS?“

Při přechodu z Vist na W10 by neměl být problém (pokud ten originál disk není chráněn šifrováním, nebo tam nejsou nějaké další specialitky, ale předpokládám, že nejsou)
Redukce do USB je asi nejjednodušší řešení, jen to vyžaduje nějakou základní opatrnost, vzhledem k tomu že pracuješ s nekrytou elektronikou.

Edison

Když jsi laik a nerozumíš tomu, tak to svěř odborníkovi.

Hufnágl

Edison
No nekecej, o no by to šlo zkopírovat? Budu potřebovat kopírák dvojmo?

Edison

Tak existuje řada zařízení, jak HDD připojit třeba přes USB. Nemluvě o tom, že HDD lze prostě zapojit do nového PC buď na stejnou kšandu jako secondary, nebo na druhý port řadiče.

Hufnágl

Četl jsi vůbec otázku celou? Já nechci nahrát data z PC do PC, ale z PC do notebooku!

Edison

Taky nepopisuju jedinou možnost. Ani jsi mou odpověď nečetl. Ale nechceš, nech být. Můžeš si ten disk taky strčit úplně někam jinam.

Hufnágl

No nic, zeptám se u odborníků.

Edison

A co myslíš, že ti napíšou? Nic jiného, než já. Ono to chce se taky umět ZEPTAT!!! A ne se ptát jak trupka.

Edison

Moje odpověď odpovídá úrovni otázky.

Hufnágl

Ano máš pravdu: Laická otázka – laická odpověď.

Hufnágl

elkon, ty bys dal litr za zdroj do starého křápu?

elkon

Musíš umět nakupovat, za draho umí každej trouba.

Hufnágl

Taky že ho nekupuji- draze

Arne1

Litr ? Novej stojí od 400Kč. Ale určitě se dá sehnat z nějakýho likvidovanýho PC.
Vyhazovat PC jen kvůli zdroji ? To jsem ještě neviděl.

Hufnágl

Vyhazuji PC z mnoha důvodů. Sestava je z roku 2008, je osazen OS Vista, které jak známo už nejsou aktualizované (problémy s CHROME, YOUTUBE…) Pokud byl zdroj OK, PC se několikrát musel restartovat natvrdo- prostě sráč. No, a teď to vidíš.

Arne1

Nojo, ale pak je porucha zdroje jen dalším problémem, budeš to vyhazovat pro celkovou zchátralost.
Ale jinak je to jasný – koupit u KRUPa redukci do USB a data normálně přetáhnout. Možná se bude systém trochu vztekat že k daným adresářům nemáš přístup, ale když je jako admin prohlásíš za své tak to překonáš.
http://krup.cz/?cls=spr­esenttrees&strid=237