Jak převést 8GB DVD na 4GB DVD?

Chci zazálohovat některé filmy na DVD, originály uložit do sbírky a přehrávat jen zálohové disky. Jenže orig. DVD mají 8,5 GB. Ceny prázdných DVD takové velikosti jsou docela vysoké. Můžu ty filmy nějak zmenšit?

Nejlepší odpověď
Olaf

Rozhodně ano. Zkuste DVD shrink, je zdarma. Můžete některé části DVD i vynechat. Ale komprimace je možná. Bohužel logicky dojde ke snížení kvality. Je-li DVD navíc nějak moderně šifrované, bude ho nutné „odemknout“. Tady už je potřeba i nějaký placený nástroj, např. DVDFab. Máte-li ale velkou sbírku filmů a o disky nechcete přijít, pak se vám investice do softwaru určitě vyplatí. Na druhou stranu, ztrácet takto čas? Prázdná DVD 8,5 GB stojí cca 35 Kč za kus, je to mnohem méně než přednedávnem, kdy já osobně platil cca 200 Kč.

Další odpovědi
Dandi

Buď DVD Shrink, který je asi nejlepší…Smažeš bonusy, které nechceš, zvukové stopy které nechceš atp. Druhou variantou je rozdělit DVD winrarem.