ferenc

Jak převedu 220 V střídavý na 20 V stejnosměrný?

Nejlepší odpověď
anonym

Pokud si chceš nějaké ´udělátko´ vyrobit doma, sežeň si nějaké trafo (podle požadovaného výkonu na sekundáru) cca 6:1 a 4 patřičně dimenzované diody na Graetze… Možná ještě nějaký ten kondík a cívku na filtr.
A nebo si kup něco takového – http://www.ges­.cz/cz/zdroj-sitovy-prumyslovy-ls-100-24-GES07507463.html .

Další odpovědi
nápad

transformátorem a usměrňovačem (můstek nebo 4 diody),ale pokud pokládáš takovouhle otázku,tak bude bezpečnější si koupit hotový výrobek,nebo poprosit někoho zkušeného ať ti něco zbastlí,ty se do toho sám raději nepouštěj,bude to bezpečnější pro tebe i tvé okolí.